V Niedziela Zwykła – 7 II 2021- Krośnica

1. Od soboty, nasza Archidiecezja cieszy się nowym Biskupem pomocniczym ks. Robertem Chrząszczem. Otoczmy modlitwą nowego Pasterza.
  2.  W tym tygodniu w liturgii: w środę 10 lutego wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy; 11 lutego w czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, światowy Dzień chorego. W tym dniu będzie udzielany sakrament chorych po Mszy św. dla osób powyżej 60 roku życia .
  3. W pierwszą niedzielę miesiąca bardzo dziękuję za uczestnictwo w liturgii w strojach góralskich (i zapraszam do Adoracji Najświętszego Sakramentu, po pierwszej Mszy Świętej).
  4. Podsumowując dotychczasowy etap prac przy kaplicy pogrzebowej, dotychczas zebraliśmy na jej budowę sumę 115 919 zł i 51 gr, ze zbiórki od mieszkańców oraz 10 000 zł od anonimowego darczyńcy, a także, co dotychczas nie było mówione ufundowanie samej chłodni, której koszt wyniósł koło 20 000, przez ojca proboszcza. Na dotychczasowe prace zostało także wydatkowane 15 000 złotych z konta rady parafialnej. Całkowity koszt poniesionych dotychczas prac wyniósł 119 816 zł i 34 gr, na dzień dzisiejszy pozostała kwota 18 183 zł i 66 gr. Serdeczne bóg zapłać tym wszystkim którzy dołożyli się do tego naszego dzieła. Niestety to nie koniec wydatków na kaplicy ponieważ pozostało do zdrobnienia jeszcze wiele rzeczy: cała elewacja budynku, wymiana pozostałych okien, zadaszenie nad schodami, same schody. Dziękujemy firmie pogrzebowej Komorek za ufundowanie wózka do naszej nowej kaplicy.
  5. Rada Parafialna ustanowiła koszt korzystania z nowej kaplicy na 200 zł jednorazowej opłaty, na co się składa: wynagrodzenie dla pani Doroty Wojtaszek oraz koszty energii elektrycznej i utrzymania kaplicy.
  6. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Jacek Stoch, kawaler z Zębu i Daria Oraczko, panna z Krośnicy. Zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach do związku małżeńskiego, proszony jest niezwłocznie zgłosić je  w Kancelarii Parafialnej.
  7. Trwa okres rozliczeń podatku dochodowego. Polskie prawo fiskalne daje możliwość przekazania 1% na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Dlatego zwracamy się z prośbą by dokonać takiego odpisu np. dla Caritasu, Radia Maryja, Przytuliska SS. Albertynek w Grywałdzie, pana Andrzeja Tkaczyka, czy na leczenie chorych dzieci itp.
  8. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
  9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
  10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
  11. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.