IV Niedziela Zwykła – 31 I 2021 – Krośnica

 1. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji. Na ten cel zebrano 904,5 zł.
 2. Ojciec święty Franciszek ogłosił bieżący rok, Rokiem świętego Józefa w tych trudnych czasach, zwróćmy się do św. Józefa. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 3.  W tym tygodniu w liturgii, 2 lutego tj. we wtorek przypada święto Ofiarowania Pańskiego znane w Polsce jako święto MB Gromnicznej. Poświęcenie gromnic będzie na każdej mszy świętej. W tym dniu obchodzimy w Kościele dzień życia konsekrowanego oraz będziemy dziękować za dotychczasowe powołania z naszej parafii do tego życia: O. Józefa Wajdy , O. Jacka Palicy i O. Mariusza Wójtowicza, s. Marii Oleksy, s. Klaudii Kowalczyk .Taca przeznaczona jest na potrzeby zakonów  klauzurowych. W środę  3 lutego obchodzimy  wspomnienie św. Błażeja, bp i męczennika, patrona od chorób gardła, po Mszy św. będzie specjalne błogosławieństwo świecami św. Błażeja, w piątek wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy, w sobotę świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy.
 4. We wtorek kancelaria parafialna, będzie nieczynna.
 5. Ponadto w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się w intencji powołań, w piątek do Serca Pana Jezusa. Taca w tym dniu przeznaczona jest na cele misyjne kościoła, również w piątek spowiedź od godziny 15:30. W sobotę odwiedziny chorych od godziny 8:00, równocześnie zaczynamy od ulic: od góry o. Leona i od końca Nowotarskiej. W sobotę także jest możliwość spowiedzi zaliczanej do pierwszopiątkowej od godziny 15:30 ( taka możliwość będzie już, w każdą pierwszą sobotę ). W tym dniu również będzie adoracja NSPJ i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 16:00, którą od tego miesiąca będą prowadziły poszczególne róże różańcowe, w lutym zacznie róża Stanisławy Kundziarz, a następnych miesiącach w kolejności: Ireny Siedlarczyk, Barbary Oleksy, Katarzyny Góreckiej, Zofii Klimczak. W pierwszą niedzielę miesiąca proszę o uczestnictwo w liturgii w strojach góralskich i zapraszam do Adoracji Najświętszego Sakramentu pomiędzy mszami.
 6. Jutro, w poniedziałek, po Mszy Świętej, spotkanie klasy 6 w ramach przygotowania do bierzmowania.
 7. Trwa okres rozliczeń podatku dochodowego. Polskie prawo fiskalne daje możliwość przekazania 1% na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Dlatego zwracamy się z prośbą by dokonać takiego odpisu np. dla Caritasu, Radia Maryja, Przytuliska SS. Albertynek w Grywałdzie, pana Andrzeja Tkaczyka, czy na leczenie chorych dzieci itp. 
 8. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej zapraszam młodzież, a szczególnie mężczyzn, do pomocy w rozmontowywaniu i sprzątaniu dekoracji świątecznych.
 9. U ministrantów do nabycia nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny w cenie 1 zł. 
 10. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 12. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłego w ub. tygodniu: śp. Aleksandra Oraczko l.39 z Krośnicy. Dobry Jezu a nasz Panie …
 13. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.