III Niedziela Zwykła – 24 I 2021 – Krośnica

  1. Dzisiejszą niedzielę Ojciec św. Franciszek ustanowił jako niedzielę Słowa Bożego. Słowo które głosi Chrystus to nie zbiór twierdzeń, ale to droga do świętości. Zachęcamy wiec do czytania i rozważania Pisma św. w domach.
  2. W tym tygodniu w liturgii, w poniedziałek obchodzimy święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła ,we wtorek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa , a w czwartek św. Tomasza z Akwinu, doktora kościoła.
  3. Jak wiemy Ojciec święty Franciszek ogłosił bieżący rok, Rokiem świętego Józefa w tych trudnych czasach, zwróćmy się do św. Józefa. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
  4. Nabożeństwo szkaplerzne w przyszłą sobotę o godzinie 16:00
  5. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.
  6. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Jakub Potaśnik , kawaler z Krośnicy i Magdalena Jama, panna z Krościenka nad Dunajcem. Zapowiedź trzecia. Kto by wiedział o przeszkodach do związku małżeńskiego, proszony jest niezwłocznie zgłosić je w Kancelarii Parafialnej. 
  7. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
  8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
  9. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłych parafian w ub. tygodniu: śp. Marię Liptak z Kluszkowiec i śp. Kazimierza Wójtowicza z Krośnicy. Dobry Jezu a nasz Panie …
  10. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.