II Niedziela Zwykła – 17 I 2021 – Krośnica

 1. Dziękujemy za ofiary złożone na tace w ub. niedzieli na potrzeby parafii wysokości 2760.
 2. W tym tygodniu w liturgii, w poniedziałek rozpoczyna się w kościele Tydzień Modlitw o Jedność chrześcijan.  We wtorek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa , w czwarte św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Ponadto w 21 stycznia w czwartek obchodzimy Dzień Babci a w piątek 22 stycznia Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się naszych żyjących i zmarłych dziadków ponieważ każdy z nas na pewno wiele im zawdzięcza.
 3. Jak wiemy Ojciec święty Franciszek ogłosił  bieżący rok, rokiem świętego Józefa, w tych trudnych czasach, zwróćmy się do  św. Józefa. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa.
 4. Przewodniczący KEP zwraca się z prośbą o wsparcie poszkodowanych w Chorwacji po trzęsieniu ziemi. Na ten cel będzie w przyszłą niedziele zbiórka do puszek.
 5. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Jakub Potaśnik , kawaler z Krośnicy i Magdalena Jama, panna z Krościenka nad Dunajcem. Zapowiedź druga a. Kto by wiedział o przeszkodach do związku małżeńskiego, proszony jest niezwłocznie zgłosić je w Kancelarii Parafialnej. 
 6. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 7. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 9. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłych parafian w ub tygodniu: śp. Jana Wojtaszka i Jadwigę Krężel  z Krośnicy. Dobry Jezu a nasz Panie …
 10. Wojewoda Małopolski przekazuje informację, której całość jest umieszczona na stronie internetowej i w gablocie:W miniony piątek ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Już jutro rozpoczniemy szczepienia pierwszych Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Osoby, które mają pytania lub chcą uzyskać więcej informacji, mogą skorzystać z bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii – pod numerem telefonu 989. Jednocześnie osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień oraz osoby z niepełnosprawnościami, będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez gminy”.
 11. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.