VI Niedziela Zwykła – 14 II 2021 – Kluszkowce

  1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby parafii. Po sumie o godz. 11,30 rozpocznie 40-to godzinne nabożeństwo wynagradzające , za grzechy karnawału oraz duchowe przygotowanie do okresu Wielkiego Postu, które będzie trwało dziś do Mszy św. wieczornej oraz w poniedziałek i wtorek przez cały dzień. Wszyscy jesteśmy grzesznikami i każdy powinien znaleźć w tych dniach trochę czasu na osobistą modlitwę wynagradzającą. Porządek adoracji w poniedziałek i wtorek następujący :od 7-8 ul. Kamieniarska i Leśna , 8-9 ul. Słoneczna i Gorczańska , 9-10 ul. Zdrojowa i Pienińska , Borek , 10-11 ul. Wspólna ,Polna, Szkolna, 11-12 ul. Podhalańska ,12-13 ul. Zielona , Wżarowa , 13-14 ul. Karmelicka , Cegielniana , 14-15 ul. Strażacka , Sądecka , Turystyczna , 15-16 ul. Kluszkowianka , Przedszkolaków , Stylchyn , 16-17 ul. Rozwojowa, Karpacka .I na zakończenie adoracji Msza św. wieczorna z kazaniem.
  2. W środę 17 lutego przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły tj ilościowy i jakościowy /jeden posiłek do syta w ciągu dnia i oczywiście bez mięsa./ od 16 – 65 roku życia. Msze św. z posypaniem głów popiołem na znak rozpoczęcia pokuty o godz. 6,30 ,11,30 i 17,30 w kościele oraz w kaplicy o godz. 7,30 .Taca z tego dnia stanowi tzw jałmużnę wielkopostną. W środę również kolejny tydzień nowenny do św. Józefa.
  3. W tym tygodniu Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartek o godz. 17,00 a w piątek dla dorosłych również o godz. 17,00.W niedzielne popołudnie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16,00.Taca z gorzkich zali przeznaczona jest na grób Pański. Od III Niedzieli Wielkiego Postu tj od 7 marca do 9 marca będziemy przeżywali w naszej wspólnocie rekolekcje parafialne. Szczegóły będą podane w późniejszym terminie.
  4. Już dziś informujemy że w ostatnią niedzielę lutego członkowie Rady Parafialnej zbierać będą tzw. wpisowe na ogrzewanie Kościoła.Za styczeń zapłaciliśmy tylko za ogrzewanie kościoła kwotę 10.100 zł. Mimo że fotowoltaika wspiera ogrzewanie to i tak rachunki za prąd elektryczny są duże.
  5. W przyszłą niedzielę będzie prowadzona kwesta do puszek po Mszy świętej na długotrwałą rehabilitację i leczenie dla dwu letniego Wiktora. Prosimy o wsparcie rodziców na ten cel . Bóg zapłać.
  6. Trwa okres rozliczeń podatku dochodowego. Polskie prawo fiskalne daje możliwość przekazania 1% na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Dlatego zwracam się z prośbą by dokonać samemu czy wskazania takiego odpisu np. dla Caritasu, Radia Maryja, Przytuliska SS Alb w Grywałdzie czy na leczenie chorych dzieci itp.
  7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Bednarz Jadwiga , Barbara Bednarczyk-Kruczek , Ślęzak Bożena, Trzebunia Weronika. W kaplicy: Gorlicki Kazimierz i Kruczek Halina .
  8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
  9. Komunikaty : Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kluszkowcach ogłasza zapisy do przedszkola, oddziału przedszkolnego oraz I klasy na rok szkolny 2021/22 od 1-28 lutego br. Karty zgłoszeniowe dzieci można pobrać w sekretariacie lub wydrukować ze strony internetowej szkoły. Zapisy od poniedziałku do piątku w godz. 7,30- 15,30.
  10. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.