V Niedziela Zwykła – 7 II 2021- Kluszkowce

 1. Wszystkich czcicieli św. Józefa zapraszamy w środę   w środę 10 lutego na  kolejny  tydzień nowenny   przed uroczystością  św. Józefa  Oblubieńca NMP.W każdą środę wieczorem Msza święta  z okolicznościowym kazaniem a po Mszy św. modlitwy nowenny przy ołtarzu św. Józefa.  Prośby i podziękowania do św. Józefa można składać  przy Jego ołtarzu w bocznej kaplicy . 
 1.  W tym tygodniu w liturgii :w środę  10 lutego  wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy , 11 lutego w czwartek  wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodzimy  światowy Dzień chorego. W tym dniu będzie udzielany sakrament chorych rano i wieczorem po Mszy św. dla osób powyżej 60 + .
 1. Od soboty, nasza Archidiecezja cieszy się nowym Biskupem pomocniczym ks. Robertem Chrząszczem. Otoczmy modlitwą nowego Pasterza. 
 1. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby Parafii. Już dziś informujemy że w ostatnią niedzielę lutego członkowie Rady Parafialnej  zbierać tzw. wpisowe na ogrzewanie Kościoła. 
 1. W przyszłą niedziele rozpocznie się 40-t0 godzinne nabożeństwo przed środa popielcową. Po sumie  o 11.30 wystawienie najść. Sakramentu do mszy św. wieczornej oraz w poniedziałek i wtorek  tj 15 i 16 luty przez cały dzień. 
 1. Również serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na relief świętej Teresy od Dz.J. W tym tygodniu  to : Anna i Rafał Lipińscy ,Maria Chryc Zurkowa, Tadeusz i Anna Pierwoła, Jan i Bogumiła Domian oraz pewna rodzina. Bóg zapłać
 1. Trwa okres rozliczeń podatku dochodowego. Polskie prawo fiskalne daje możliwość przekazania 1% na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Dlatego zwracam się z prośbą by dokonać  samemu czy wskazania  takiego  odpisu  np. dla Caritasu, Radia Maryja, Przytuliska SS Alb w Grywałdzie czy na leczenie chorych dzieci itp. 
 1. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Jolanta Jandura ,Anna Rozmus, Grażyna Zachwieja i Kinga Jandura . W kaplicy: Łukaszka Anna i Gancarczyk Irena.   
 1. U ministrantów do nabycia nowe czasopismo kwartalnik o świętym Józefie , w cenie 10 zł.  
 1. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 1. Komunikat: Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kluszkowcach ogłasza zapisy do przedszkola, oddziału przedszkolnego oraz I klasy na rok szkolny 2021/22 od 1-28 lutego br. Karty zgłoszeniowe dzieci można pobrać w sekretariacie lub wydrukować ze strony internetowej szkoły. Zapisy od poniedziałku do piątku w godz. 7,30- 15,30.
 1. Kierownik GOPS w Maniowach, informuje o możliwości uzyskania wsparcia w formie dostarczania zakupów dla osób 70 +.Informacje można uzyskać pod numer Tel.22 505 11 11 .
 1. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.