IV Niedziela Zwykła – 31 I 2021 – Kluszkowce

 1. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek dla poszkodowanych w trzesieniu ziemi w Chorwacji. Na ten cel zebrano :  1520 zł. i 10 euro. 
 2. Wszystkich czcicieli św. Józefa zapraszamy w środę   w środę 3 lutego na    trzeci  tydzień nowenny   przed uroczystością  św. Józefa  Oblubieńca NMP.W każdą środę wieczorem Msza święta  z okolicznościowym kazaniem a po Mszy św. modlitwy nowenny przy ołtarzu św. Józefa.  Prośby i podziękowania do św. Józefa można składać  przy Jego ołtarzu w bocznej kaplicy . 
 3.  W tym tygodniu w liturgii, 2 lutego tj we wtorek przypada święto Ofiarowania Pańskiego znane w Polsce jako święto MB Gromnicznej. Poświęcenie gromnic będzie na każdej mszy świętej ; w kaplicy o 7,30  w kościele o godz. 6,30 , 11,30 i 17,30. W tym dniu obchodzimy w Kościele dzień życia konsekrowanego oraz będziemy dziękować za dotychczasowe powołania z naszej parafii do tego życia : O. Józefa Wajdy , O. Jacka Palicy i O. Mariusza Wójtowicza, s. Marii Oleksy oraz za dar życia kontemplacyjnego S. Klaudii Kowalczyk .Taca przeznaczona jest na potrzeby zakonów  klauzurowych, w środę  3 lutego obchodzimy  wspomnienie św. Błażeja ,bp i męczennika, patrona od chorób gardła, po każdej Mszy św. będzie specjalne  błogosławieństwo świecami św. Błażeja, w piątek wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy, w sobotę świętych męczenników  Pawła Miki i towarzyszy.
 4. We wtorek kancelaria parafialna, będzie nieczynna.
 5. Ponadto w tym tygodniu przypada I czwartek , piątek i sobota miesiąca. W czwartek i w piątek po Mszy św. wieczornej  nabożeństwo a w sobotę o godz. 17,30 nabożeństwo do  wynagradzające Niepokalanemu  Sercu Maryi i zmiana tajemnic różańcowych. Spowiedź w te dni rano o 6,30do 7,00 i popołudniu 0d 16,30  do 18,30.W piątek odwiedzimy chorych. Taca I piątkowa na cele misyjne kościoła.
 6. Również serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na relief świętej Teresy od Dz.J. W tym tygodniu  to : Maria i Andrzej Duda , Alicja i Kamil  Wojtaszek oraz pewna rodzina. Bóg zapłać
 7. Trwa okres rozliczeń podatku dochodowego. Polskie prawo fiskalne daje możliwość przekazania 1% na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Dlatego zwracam się z prośbą by dokonać  samemu czy wskazania  takiego  odpisu  np. dla Caritasu, Radia Maryja, Przytuliska SS Alb w Grywałdzie czy na leczenie chorych dzieci itp. 
 8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Bednarczyk Maria , Jabłońska Katarzyna , Kubicz Maria , Szczurek Danuta .  W kaplicy : Skupień Beata i Subiszak  Angelika . 
 9. U ministrantów do nabycia nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny w cenie 1 zł. 
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 11. Komunikat: Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kluszkowcach ogłasza zapisy do przedszkola, oddziału przedszkolnego oraz I klasy na rok szkolny 2021/22 od 1-28 lutego br. Karty zgłoszeniowe dzieci można pobrać w sekretariacie lub wydrukować ze strony internetowej szkoły. Zapisy od poniedziałku do piątku w godz. 7,30- 15,30.
 12. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłego   w ub tygodniu: śp. Aleksandra Oraczko  l.39   z Krośnicy. Dobry Jezu a nasz Panie …
 13. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.