III Niedziela Zwykła – 24 I 2021 – Kluszkowce

  1. Dzisiejszą niedzielę Ojciec św. Franciszek ustanowił jako niedzielę Słowa Bożego. Słowo które głosi Chrystus to nie zbiór twierdzeń, ale to droga do świętości. Zachęcamy wiec do czytania i rozważania Pisma św. w domach. Dziś można tez nabyć u ministrantów egzemplarze Pisma : małe, kieszonkowe wydanie 10 zl. i duże w cenie 40 zł., a także dla dzieci kolorowy miesięcznik Staś za 8 zł.
  2. W tym tygodniu w liturgii, w poniedziałek obchodzimy święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła ,we wtorek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa , a w czwartek św. Tomasza z Akwinu, doktora kościoła.
  3. Wszystkich czcicieli św. Józefa zapraszamy w środę 27 stycznia na drugi tydzień nowenny przed uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP. Jak wiemy Ojciec święty Franciszek ogłosił bieżący rok , Rokiem świętego Józefa w tych trudnych czasach, zwróćmy się do św. Józefa. W każdą środę wieczorem Msza święta z okolicznościowym kazaniem a po Mszy św. modlitwy nowenny przy ołtarzu św. Józefa. Na nowennę starajmy się składać prośby i podziękowania do św. Józefa.
  4. Również serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na relief świętej Teresy od Dz.J. W tym tygodniu to : Paweł i Magdalena Knutelski. Bóg zapłać
  5. W przyszła niedziela, jako ostatnia niedziela w miesiącu suma góralska. Zachęcamy do przyjścia w strojach góralskich.
  6. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.
  7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Bednarczyk Maria , Jabłońska Katarzyna , Kubicz Maria , Szczurek Danuta . W kaplicy : Leśnicka Zofia i Jaworska Bożena.
  8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
  9. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłych parafian w ub tygodniu: śp. Marie Liptak z Kluszkowiec i śp. Kazimierza Wójtowicza z Krośnicy. Dobry Jezu a nasz Panie …
  10. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.