II Niedziela Zwykła – 17 I 2021 – Kluszkowce

  1. Dziękujemy za ofiary złożone na tace w ub. niedzieli na potrzeby parafii wysokości 2700 i 10 euro.
  1. W tym tygodniu w liturgii, w poniedziałek rozpoczyna się w kościele Tydzień Modlitw o Jedność chrześcijan.  We wtorek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa , w czwarte św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Ponadto w 21 stycznia w czwartek obchodzimy Dzień Babci a w piątek 22 stycznia Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się naszych żyjących i zmarłych dziadków ponieważ każdy z nas na pewno wiele im zawdzięcza.
  1. Wszystkich czcicieli św. Józefa zapraszamy na rozpoczynającą się  20 stycznia  w  dziewięciośrodową  nowennę przed uroczystością  św. Józefa  Oblubieńca NMP. Jak wiemy Ojciec święty Franciszek ogłosił  bieżący rok , Rokiem świętego Józefa w tych trudnych czasach, zwróćmy się do  św. Józefa. W każdą środę wieczorem Msza święta  z okolicznościowym kazaniem a po Mszy św. modlitwy nowenny przy ołtarzu św. Józefa. Na nowennę starajmy się składać prośby i podziękowania do św. Józefa. 
  1. Również serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary na relief świętej Teresy od Dz.J. który będzie umieszczony po drugiej stronie reliefu św. Jana Pawła II nad wejściem do kaplicy św. Józefa. Są to : Róża św.Teresy od Dz.J. – ofiarowała 300 zl.  Rodzina Kowalczyków z ul. Szkolnej i pewna rodzina . 
  1. Przewodniczący KEP zwraca się z prośbą o wsparcie poszkodowanych w Chorwacji po trzęsieniu ziemi. Na ten cel będzie w przyszłą niedziele zbiórka do puszek.
  1. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Budz Katarzyna ,Knap Anna , Salamon Jolanta , Wojtaszek Anna. W kaplicy : Joanna Kowalczyk , Łukasz Maria i Zofia Ligas.  
  1. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
  2. Wojewoda Małopolski przekazuje informację, której całość jest umieszczona na stronie internetowej i w gablocie: W miniony piątek ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Już jutro rozpoczniemy szczepienia pierwszych Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Osoby, które mają pytania lub chcą uzyskać więcej informacji, mogą skorzystać z bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii – pod numerem telefonu 989. Jednocześnie osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień oraz osoby z niepełnosprawnościami, będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez gminy”.
  1. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłych parafian w ub tygodniu: śp. Jana Wojtaszka i Jadwigę Krężel  z Krośnicy. Dobry Jezu a nasz Panie …
  1. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.