I Niedziela Wielkiego Postu – 21 II 2021 – Kluszkowce

1. Rozpoczął się okres Wielkiego postu, w którym podejmujemy trud dobrowolnego wyrzeczenia jako wynagrodzenie Bogu za nasze grzechy i grzechy bliskich .
  2. Dzisiaj po każdej mszy świętej trwa zbiórka  do puszek na rehabilitację  i leczenie małego Wiktora. Dziękujemy tez za złożone ofiary na tacę w ub. niedzieli na potrzeby parafii kwoty 2513 zł.
  3. W środę  24 lutego  kolejny tydzień nowenny do św. Józefa.
  4.  Zapraszamy w tym tygodniu na  Drogę Krzyżową  dzieci w czwartek o godz. 17,00  a w piątek dla dorosłych również o godz. 17,00 oraz w kaplicy w niedzielę  rano po Mszy świętej , a w  niedzielne  popołudnie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16,00.Taca z gorzkich żali przeznaczona jest na kwiaty i dekoracje  grobu Pańskiego. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. Od  III Niedzieli Wielkiego Postu tj od 7 marca  do 10 marca będziemy przeżywali w naszej wspólnocie rekolekcje parafialne. Szczegóły będą podane w późniejszym terminie.
  6. W przyszłą niedzielę  członkowie Rady Parafialnej  zbierać  będą  tzw. wpisowe na ogrzewanie Kościoła. Za styczeń zapłaciliśmy tylko za ogrzewanie kościoła kwotę 10.100 zł. Mimo że fotowoltaika wspiera ogrzewanie to i tak rachunki za prąd  elektryczny są duże.
  7. Tradycyjnie ostatnia niedziela miesiąca   suma góralska. Zapraszamy w strojach regionalnych.
  8. Również w przyszłą niedzielę na mszy świętej o godz. 9,30 będzie błogosławieństwo i wręczenie książeczek dla dzieci  komunijnych. Po mszy świętej spotkanie rodziców w salce.
  9. W tym tygodniu ofiarę na relief św. Teresy od  Dz.Jezus złożyli : Róża św. Rafała Kalinowskiego Helena Sajdera i pewna osoba. Ofiarodawców  niech św. Teresa od Dz Jezus ma w swojej opiece.
  10. U ministrantów do nabycia jest nowy miesięcznik  Staś  dla dzieci. Cena  8 zł.
  11. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Bańka Zofia ,Brzegowska Jadwiga , Chryc Stanisława , Chryc Agnieszka. W kaplicy: Babiak Krystyna i Maria Plewa .
  12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
  13. Komunikaty : Pan Sołtys informuje że przyjmuje podatek  od nieruchomości codziennie w domu ul. Wżarowa w godz. od 9-12 i od 14-17 .
  14. Do piątku 26 lutego w godz. 7,30- 15,30  można jeszcze zapisać dziecko do przedszkola, oddziału przedszkolnego oraz I klasy na rok szkolny 2021/22 . Karty zgłoszeniowe dzieci można pobrać w sekretariacie lub wydrukować ze strony internetowej szkoły.
  15. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.