II Niedziela Wielkiego Postu – 28 II 2021 – Kluszkowce

1. Dzisiejsza niedziela w kościele przeżywana jest jako Niedziela Ad Gentes – niedziela misyjna. Modlitwą, postem i ofiarą wspieramy misjonarzy pracujących z dala od ojczyzny, nieraz w skrajnych warunkach bytowych. W przyszłą niedziele będzie kwesta do puszek na fundusz misyjny.
  2. Dziś natomiast  po każdej mszy świętej członkowie Rady Parafialnej  zbierają   tzw. wpisowe na ogrzewanie Kościoła. Za styczeń zapłaciliśmy tylko za ogrzewanie kościoła kwotę 10.100 zł. Mimo że fotowoltaika wspiera ogrzewanie to i tak rachunki za prąd  elektryczny są duże.
  3. W tym tygodniu  w  środę  3 marca  kolejny tydzień nowenny do św. Józefa, w czwartek 4 marca  święto św. Kazimierza ,Patrona naszej diecezji. Poza tym przypada I czwartek , piątek i sobota miesiąca. W czwartek i piątek  po mszy św. wieczornej nabożeństwo: w Czwartek o powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii a w piątek  wynagradzające NSPJ.W sobotę zmiana tajemnic różańcowych  i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 16,30.Spowiedż w te dni  rano o 6,30—7,00 i popołudniu od 16,30 do 18,00. Taca w I piątek na cele misyjne. Odwiedziny chorych piątek.
  4.  Zapraszamy w tym tygodniu na  Drogę Krzyżową  dzieci w czwartek o godz. 17,00  a w piątek dla dorosłych również o godz. 17,00 oraz w kaplicy w niedzielę  rano po Mszy świętej , a w  niedzielne  popołudnie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16,00.Taca z gorzkich żali przeznaczona jest na kwiaty i dekoracje  grobu Pańskiego. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. Jak co roku w okresie Wielkiego Postu Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i  świece tzw. paschaliki do nabycia w zakrystii w cenie 10 zł. a także skarbonki Caritas do rodzinnego oszczędzania w okresie Wielkiego Postu. Zaoszczędzone  w ten sposób pieniądze będą wsparciem dla potrzebujących które przyniesiemy  do kościoła w święto patronalne Caritasu tj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego jako dar miłosierdzia.
  6. W przyszłą  Niedzielę  tj od 7 marca  rozpoczną się z naukami ogólnymi  na każdej Mszy św. rekolekcje parafialne. Szczegóły będą podane w późniejszym terminie.
  7. U ministrantów do nabycia jest nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny w cenie 1 zł.
  8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Zofia Wajda ,Jolanta Mszanik , Małgorzata Karpeta, Monika Kowalczyk . W kaplicy: Pierwoła Anna i Sikora Janina .
  9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl.
  10. W imieniu rodziny dziękujemy za wsparcie leczenia i rehabiltacji małego Wiktora w ub. nidzielę.
  11. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.