VI Niedziela Zwykła – 11 02 2024 – Kluszkowce

 1. W dzisiejszą niedziele po sumie rozpocznie się czterdziestogodzinne nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu do Mszy świętej wieczornej oraz w poniedziałek i wtorek od godz. 15 do mszy św. wieczornej. Każdy powinien znaleźć trochę czasu w te dni na refleksję o swoim życiu przed Bogiem i przeprosić za wszystkie grzechy i słabości .Z racji Światowego Dnia Chorego na każdej mszy świętej jest sprawowany dziś sakrament chorych.
 2. Dzisiaj też jest zbiórka do puszek na pogorzelców z Nowej Białej a taca przeznaczona
  jest na potrzeby parafii .
 3. 14 lutego przypadającego Środa Popielcowa , która rozpoczyna w kościele okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły : ilościowy, jeden posiłek do syta oraz jakościowy ,powstrzymanie się od pokarmów mięsnych . Obowiązuje od 16 do 65 roku życia. Msze święte z posypaniem głów popiołem o godz. : 6,30 , 11,30 i 17,30 oraz w kaplicy o 7,00.Taca z tego dnia przeznaczona jest jako jałmużna wielkopostna. Po mszy świętej wieczornej kolejna środa nowenny do św. Józefa.
 4. W tym tygodniu w czwartej zapraszamy dzieci na drogę krzyżową o godz. 17:00 a w piątek dorosłych również o 17:00. W kaplicy w niedziele po mszy świętej rano. W niedzielne popołudnie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16:30.
 5. Już dziś informujemy że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii przeżywać będziemy od II niedzieli W. Postu .Szczegółowy plan będzie dostępny w późniejszym czasie.
 6. Członkowie Rady parafialnej zadecydowali, że w ostatnią niedziele lutego tj 25 lutego będą zbierać tzw wpisowe na ogrzewanie kościoła. Za miesiąc styczeń ogrzewanie kościoła kosztowało 15,550 zl. a roczne ogrzewanie to koszt ok. 80 tys. zl.
 7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele:
  Małgorzata Brzegowska , Barbara Pierwoła , Teresa Rusin , Tkaczyk Małgorzata. W kaplicy:
  Katarzyna Jandura , Plewa Joanna.
 8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl Komunikaty : Pan Wojciech Bednarczyk, sołtys Kluszkowiec informuje , że od 15 do 17 lutego oraz od 19 do 23 lutego w godz. od 13 do 18 Sali GOK będzie przyjmował podatki.
  2.Zw.Podh o/Kluszkowce zaprasza do udziału w zawodach narciarskich o Puchar Gorców, które odbędą się w przyszła niedziele tj 18 lutego ma stacji Czorszt-Ski. Zawody poprzedzi msza
  polowa przy „Kolibie” o godz. 10,00 .
  3.NFOŚi GW oraz UG Czorsztyn zapraszają na spotkanie informacyjne jak uzyskać
  dofinansowanie na prace przy ocieplaniu budynków, wymiany pieców , okien, kolektorów
  słonecznych w dniu 18.lutego godz. 18,00 w Sali OSP Kluszkowce
 9. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości
  łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.