I Niedziela Wielkiego Postu –18.02.2024 – Kluszkowce

  1. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu w którym podejmujemy trud dobrowolnego wyrzeczenia jako wynagrodzenie Bogu za nasze grzechy. Temu niech służą rekolekcje parafialne, które rozpoczniemy w przyszłą niedziele tj. 25 lutego Rekolekcje poprowadzi o. Jakub Zawadzki, cysters z opactwa w Jędrzejowie.
  2. Dziękujemy za ofiary złożone na tace w ub. niedzieli na potrzeby parafii kwoty 4800 zł i 20 $ oraz do puszki na  pogorzelców z Nowej Białej kwoty 3080 zł.  i 10 Euro.
  3. W tym tygodniu w środę  zapraszamy dzieci na drogę krzyżową o godz. 17:00 a w piątek dorosłych również o 17:00. W kaplicy  w niedziele po mszy świętej rano. W niedzielne popołudnie zapraszamy na nabożeństwo gorzkich żali o godz. 16:30. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można  uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. W środę  też zapraszamy na spotkanie  po mszy świętej wieczornej mężczyzn pragnących pogłębić swoje życie duchowe a w czwartek  zainteresowanych Pismem świętym na spotkanie biblijne, które jest otwarte dla każdego, na każdym etapie , do salek. 
  5. U ministrantów jest do nabycia dla dzieci kolorowa  biblia na Dobranoc, w cenie 25 zł.
  6. Członkowie Rady parafialnej zadecydowali, że  w ostatnią niedziele  lutego tj. 25 lutego będą zbierać tzw. wpisowe na ogrzewanie kościoła. Za miesiąc styczeń ogrzewanie kościoła kosztowało 15,550 zł. a roczne ogrzewanie to koszt ok. 80 tys. zł.
  7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Anna Brzegowska, Bańka Danuta, Regiec Teresa, Wolska Iwona.  W kaplicy: Katarzyna Jaworska, Chryc Anna, Bogumiła Plewa .
  8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl

Komunikaty : Pan Wojciech Bednarczyk, sołtys Kluszkowiec  informuje , że jeszcze  od 19 do 23 lutego  w godz. od 13 do 18 Sali GOK będzie przyjmował podatki.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kluszkowcach przypomina o trwającej  rekrutacji do przedszkola, oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej (tak zwanej zerówki) oraz zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025 od 1 do 26 lutego 2024 roku. Karty zgłoszenia dzieci można pobrać w sekretariacie lub wydrukować ze strony internetowej szkoły zspkItiszkowee.ezorsztyn.pl. Zapisy w godzinach pracy sekretariatu od 7.30 — 15.30. W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem zespołu.

Wójt gminy Czorsztyn zwraca się z prośbą o wypełnienie ankiety dotyczącej powstania Żłobka dla dzieci w budynku po bibliotece w Kluszkowcach. Ankieta jest dostępna na stronie UG i FB do końca miesiąca.

9. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

PROGRAM REKOLEKCJI

WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE PARAFIALNE

Niedziela 25.02.24
Rozpoczęcie rekolekcji
07.30 Msza święta w kaplicy z nauką dla wszystkich
09.30 Msza święta z nauka dla wszystkich
11.30 Msza święta z nauka dla wszystkich
16.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
17.30 Msza święta z nauka dla wszystkich

Poniedziałek 26.02.24

06.30 Msza Święta z nauką dla wszystkich
17.30 Msza święta z nauka dla wszystkich
Po mszy nauka stanowa dla małżeństw

Wtorek 27.02.24

06.30 Msza Święta z nauką dla wszystkich
07.30 –kaplica Msza święta z nauka dla starszych i chorych z Sakramentem
Namaszczenie Chorych
17.30 Msza święta z nauka dla wszystkich
Po mszy nauka stanowa dla młodzieży

Środa 28.02.24

06.30 Msza Święta z nauką dla wszystkich
17.30 Msza święta z nauka dla wszystkich

SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Poniedziałek 26.02

08.30 Nauka rekolekcyjna dla dzieci klasa 4-8

Rachunek sumienia i spowiedź
Droga Krzyżowa

11.00 Nauka rekolekcyjna dla dzieci klas 0-3

Droga Krzyżowa

Wtorek 27.02

08.30 Msza święta z nauką dla dzieci klasa 4-8
11.00 Msza święta z nauką dla dzieci klas 0-3

Środa 28.02

08.30 Msza święta z nauką dla dzieci klasa 4-8
11.00 Msza święta z nauką dla dzieci klas 0-3