II Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2024 – Kluszkowce

1. Rozpoczynamy dziś na każdej mszy świętej nasze Wielkopostne rekolekcje parafialne. Niech ten czas dany nam przez Boga zbliży nas do Niego. Za raz po mszy świętej w kaplicy Droga Krzyżowa. Suma  „góralska.” Rekolekcje poprowadzi o. Jakub ,cysters z opactwa w Jędrzejowie. Spowiedź rekolekcyjna na każdej mszy świętej .Program rekolekcji na stronie internetowej Parafii i na tablicy ogłoszeń oraz na kartkach przy wyjściu z kościoła. O godz. 16,30 nabożeństwo Gorzkich Żali. Taca na kwiaty i dekoracje Bożego Grobu.
  2. Od poniedziałku również rozpoczną się rekolekcje szkolne w ramach zajęć szkolnych. Proszę rodziców i opiekunów o dopilnowanie tego obowiązku. Z racji rekolekcji dzieci nie będą miały drogi krzyżowej w środę.
  3.  W środę na zakończenie rekolekcji taca przeznaczona będzie dla rekolekcjonisty.
  4. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca . Spowiedź w te dni rano od 6,30 do 7,00 i popołudniu od 16,30 – 18,oo.O godz. 17,00 Droga Krzyżówa po mszy św. nabożeństwo. W piątek odwiedzimy chorych. Taca pierwszopiątkowa na cele misyjne. Zaś w sobotę zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu sercu Maryi o godz. 16,30
  5. Jak co roku Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i świece tzw paschaliki. Ofiara po 10 zł. Do nabycia w zakrystii lub w kancelarii . Na stoliku wyłożone są tez skarbonki do rodzinnego oszczędzania w okresie Wielkiego postu.
  6. U ministrantów jest do nabycia dla dzieci kolorowa  biblia na Dobranoc , w cenie 25 zł. oraz nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre nowiny , 2 zł.
  7. Członkowie Rady parafialnej  przyjmują dziś  tzw. wpisowe na ogrzewanie kościoła.
  8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Kaczmarczyk Agnieszka ,Bańka Zofia , Bednarczyk Jadwiga, Chryc Beata.  W kaplicy : Joanna Palica i Majdańska Janina.
  9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl

Komunikaty :

W przyszłą niedziele 3 marca w szkole w Kluszkowcach przeprowadzona zostanie akcja krwiodawstwa .Rejestracja  dawców w godzinach od 9 do 14. Zainteresowani  zgłaszają się z dowodem osobistym.

Wójt gminy Czorsztyn informuje ze wnioski na instalacje fotowoltaiczne są do odebrania w zakrystii lub w UG . Termin składania  ankiet-wniosków do  27  lutego.

Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.