III Niedziela Wielkiego Postu – 3.03.2024 – Kluszkowce

 1. Dziękujemy za liczny udział w rekolekcjach parafialnych. Dziś O godz. 16,30 nabożeństwo Gorzkich Żali. Taca na kwiaty i dekoracje Bożego Grobu.
 2. W tym tygodniu zapraszany dzieci na drogę krzyżową w środę o godz. 17,00 a w piątek
  dorosłych również o 17,00. Ponadto w środę po mszy św. wieczornej kolejny tydzień nowenny przed uroczystością św. Józefa. W środę też zapraszamy na spotkanie po mszy świętej wieczornej mężczyzn pragnących pogłębić swoje życie duchowe a w czwartek zainteresowanych Pismem świętym na spotkanie biblijne , które jest otwarte dla każdego, na każdym etapie , do salek.
 3. Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i świece tzw paschaliki. Ofiara po 10 zl. Do nabycia w zakrystii lub w kancelarii . Na stoliku wyłożone są tez skarbonki do rodzinnego oszczędzania w okresie Wielkiego postu.
 4. U ministrantów jest do nabycia jeszcze kolorowa biblia na Dobranoc dla dzieci , w cenie 25 zł. oraz Staś 10 zł.
 5. Członkowie Rady parafialnej informują że ub niedzieli 256 rodzin złożyło na tzw. wpisowe na ogrzewanie kościoła kwotę 38 700 zl. Dziękujemy też za wpłaty na konto na ten cel.
 6. Do związku małżeńskiego przygotowują się : Adam Jakub Kołek kawaler z Kluszkowiec oraz Agnieszka Maria Oleś , panna z Grywałdu i Agnieszka Palica panna z Kluszkowiec oraz Paweł Piszczór kawaler ze Skrzypnego. Zapowiedź pierwsza. Kto by znał przeszkody kanoniczne do tych związków w sumieniu jest zobowiązany zgłosić je w kancelarii parafialnej.
 7. Już dziś informujemy że 19 marca po mszy św. wieczornej z misterium Meki Pańskie
  wystąpi w naszym Kościele zespół z Chicago z USA . To grupa 80 aktorów głownie
  polonii Polskiej polecany przez O. Wacława z USA . Wystąpią tylko u nas i w Bukowinie .
  Warto z korzystać i zarezerwować sobie czas. Jest co podziwiać i przeżywać. Treść,
  stroje, efekty świetlne stanowią całość .
 8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Elżbieta Zelek , Halina Bochnak , Angelika Słowakiewicz ,Urszula Bednarczyk. W kaplicy : Siedlarczyk Zofia , Batkiewicz Anna .
 9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie
  przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej:  www.parafiakluszkowce.pl
 10. Bożemu miłosierdziu polećmy pochodzącego z Kluszkowiec śp. Andrzeja Przybycień zmarłego w Ostródzie. Msza w 30 dzień po śmierci będzie 5 marca o godz. 17,30 .Dobry
  Jezu …….
 11. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.