IV Niedziela Wielkiego Postu –10 03 2024 – Kluszkowce

 1. Dzisiejsza już IV niedziela Wielkiego Postu nazywa się w liturgii niedzielą radości tzw. „Laetaere”. Uświadamiamy sobie prawdę ze Bóg jest miłosierny. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na inwestycje parafialne. O godz. 16:30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali. Taca przeznaczona jest na kwiaty i dekoracje Bożego Grobu.
 2. W tym tygodniu zapraszany dzieci na drogę krzyżową w środę o godz. 17,00 a w piątek
  dorosłych również o 17,00. Ponadto w środę po mszy św. wieczornej ostatni tydzień
  nowenny przed uroczystością św. Józefa.
 3. Jak co roku Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i świece tzw. paschaliki. Ofiara po 10 zł. Do nabycia w zakrystii lub w kancelarii . Świece można wykorzystać do liturgii Wielkiej Soboty, zapalić przy śniadaniu Wielkanocnym i wreszcie zapalić na grobie jako symbol Zmartwychwstania.
 4. U ministrantów jest do nabycia Album o świętym Józefie, w cenie 25 zł.
 5. Do związku małżeńskiego przygotowują się : Adam Jakub Kołek kawaler z Kluszkowiec oraz Agnieszka Maria Oleś , panna z Grywałdu i Agnieszka Palica panna z Kluszkowiec oraz Paweł Piszczór kawaler ze Skrzypnego. Zapowiedź druga. Kto by znał przeszkody kanoniczne do tych związków w sumieniu jest zobowiązany zgłosić je w kancelarii parafialnej.
 6. Już dziś informujemy że 19 marca po mszy św. wieczornej z misterium Meki Pańskie wystąpi w naszym Kościele zespół z Chicago z USA . To grupa 80 aktorów głownie polonii Polskiej polecany przez O. Wacława z USA . Wystąpią tylko u nas i w Bukowinie. Warto z korzystać i zarezerwować sobie czas. Jest co podziwiać i przeżywać. Treść, stroje , efekty świetlne stanowią całość.
 7. Trwa okres rozliczenia podatku dochodowego .Prawo polskie daje możliwość odpisania 1,5% na wybraną przez siebie organizacje pożytku publicznego. Zachęcamy zatem by samemu wskazać taką organizację np. Caritas ,Radio Maryja czy przytulisko SS Alb w Grywałdzie i inne. Również wpłacając na konto Parafii można odpisać do 6 % dochodu na cele kultu religijnego.
 8. W przyszłą niedziele na Mszy świętej o 9,30 będzie błogosławieństwo i wręczenie książeczek dla dzieci komunijnych Po mszy św. spotkanie dla rodziców.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Elżbieta Siedlarczyk ,Brzegowska Maria , Bednarczyk Małgorzata ,Łuczkowska Alina. W kaplicy : Firek Katarzyna , Leśnicka Katarzyna .
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej:  www.parafiakluszkowce.pl
 11. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.