V Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024 Kluszkowce

1 Liturgia dzisiejszej V niedziela Wielkiego Postu zbliża nas bezpośrednio do
przeżywania Meki Pańskiej. Mówi nam o tym symbol zasłoniętych krzyży. O godz. 15:00
zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali. Taca przeznaczona jest na kwiaty i dekoracje
Bożego Grobu.

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tace na inwestycje parafialne kwoty 4250 zl. i 5 euro. Bóg zapłać.
 2. W tym tygodniu we wtorek 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa. Msze święte w kaplicy o 7,00 i w kościele o 6,30 , 11,30 i 17,30 . Po mszy świętej wieczornej zapraszany na Misterium Meki Pańskiej w wykonaniu artystów z Chicago. Informujemy że nie prowadzimy żadnych wejściówek na misterium które jest bezpłatne. Jedynie organizatorzy przy końcu poproszą o ofiarę na pokrycie kosztów technicznych spektaklu.
 3. Dzieci zapraszamy na drogę krzyżową w środę o godz. 17,00 .Po mszy św. wieczornej spotkanie Mężczyzn św. Józefa a w piątek grupy biblijnej w salkach katechetycznych. W piątek w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świątecznej od 6,30 do 17,30 wg porządku : od godz. 7-8 ul. Słoneczna ,Turystyczna , od 8-9 Strażacka, Kamieniarska od 9-10 Zielona i Wżarowa od 10-11 Wspólna , Polna , Gorczańska Modrzewiowa od 11-12 Pienińska, Stylchyn, Szkolna ,Gospodarcza ,od 12 -13 Rozwojowa, Kluszkowianka od 13-14 Karpacka Borek, od 14-15 ul. Zdrojowa i Leśna, od 15-16 Podhalańska, Karmelicka od 16-17 Kamieniarska, Przedszkolaków . O 17,15 koronka do Bożego Miłosierdziaz procesją. Po procesji msza święta wieczorna. Natomiast w sobotę 17 marca po mszy św. wieczornej zapraszamy na parafialną Drogę krzyżowa ulicami parafii od górnego parkingu , ul Rozwojową w dół , Podhalańską do wiaduktu , ul Zielona , Szkolną do kościoła .
 4. Jak co roku Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i świece tzw paschaliki. Ofiara po 10 zl. Do nabycia w zakrystii lub w kancelarii . Świece można wykorzystać do liturgii Wielkiej Soboty, zapalić przy śniadaniu Wielkanocnym i wreszcie zapalić na grobie jako symbol Zmartwychwstania.
 5. Do związku małżeńskiego przygotowują się : Adrian Jakub Kołek kawaler z Kluszkowiec oraz Agnieszka Maria Oleś , panna z Grywałdu i Agnieszka Palica panna z Kluszkowiec oraz Paweł Piszczór kawaler ze Skrzypnego. Zapowiedź trzecia. Kto by znał przeszkody kanoniczne do tych związków w sumieniu jest zobowiązany zgłosić je w kancelarii parafialnej.
 6. W przyszła niedziela to Niedziela palmowa. Poświecenie palm na każdej Mszy św. o odz.9,30 jak będzie pogada procesja z pod krzyża przy przystanku do kościoła. Związku z pożarem w Niedzicy, będzie zbiórka do puszek na pogorzelców.
 7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele:
  Danuta Jagieła , Ewelina Wojtaszek , Paulina Jabłońska , Janina Gaździak. W kaplicy : Szczepanik Maria , Chryc Magdalena .
 8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przedkościołem, jak też na naszej stronie parafialnej:  www.parafiakluszkowce.pl
 9. Sołtys informuje że za rok 2023 dokonano wpłat za opłaty miejscowe-klimatyczne w kwoty 22 tys.zł.Za te środki wykonano nowe ławki z oparciem 10 szt i zakupiono ozdoby świąteczne w ilości 14 szt.
 10. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.