Niedziela Palmowa – 24.03.2024 – Kluszkowce

 1. Dziś rozpoczyna się święty czas Wielkiego Tygodnia, który upamiętnia ostatnie dni
  życia Jezusa. Niedziela Palmowa przypomina nam Jego uroczysty wjazd do Jerozolimy.
  Poświęcenie palm na każdej mszy świętej O godz. 16,30 zapraszamy na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali. Dziękujemy za składane ofiary na kwiaty i dekoracje Bożego Grobu. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna tylko we wtorek. Od godz. 10,00 pójdziemy do tych chorych którzy nie korzystają z I piątków. Prosimy o ich zgłoszenie .Dziś tez zbiórka do puszek dla rodziny poszkodowanej przez pożar w Niedzicy .
 2. W liturgii 28 marca przypada Wielki czwartek – pamiątka ustanowienia dwóch sakramentów; kapłaństwa i eucharystii. Nie będzie Mszy świętej rano. Uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej sprawowana będzie o godz. 17,30. Po mszy świętej przeniesienie Najświętszego sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 23,00.W tym dniu Mszą świętą krzyżma na Wawelu abp Marek Jędraszewski rozpocznie w naszej diecezji Kongres Eucharystyczny.29 marca – Wielki Piątek, to dzień śmierci Jezusa na krzyżu. W tym dniu kościół nie sprawuje mszy świętej. Obowiązuje post ścisły wszystkich od 16 roku życia do 65./jeden posiłek do syta i bez mięsa/. Adoracja PJ w ciemnicy od godz. 7,00 rano wg porządku: od 7-8 ul. Słoneczna, Turystyczna , Przedszkolaków, Rokicie , 8-9 Strażacka , Kamieniarska ,9-10 zielona i Wżarowa oraz dzieci z rodzicami klas IV do VII oraz Róża św. Teresy od DzJ, od 10-11 Wspólna Polna, Gorczańska Podhalańska , od 11-12 Pienińska ,Stylchyn ,Szkolna oraz dzieci z rodzicami klas od 0-III i Róża św. Józefa ,od 12-13 Rozwojowa, Kluszkowianka , Karmelicka , od 13-14 Karpacka , Borek ,Zdrojowa Leśna od 14-15 młodzież do Bierzmowania, Róża sw. Rafała Kalinowskiego ,15 rozpoczyna się nowenna do Miłosierdzia Bożego z Koronka , od 16-17 Kamieniarska , Przemysława, Wspólna Modrzewiowa, Róża MB Częstochowskiej. O godz. 17,00 Droga Krzyżowa w kościele , 17,30 rozpocznie się Liturgia W.Piatku z adoracją krzyża. Po liturgii przeniesienie Najśw,. Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do 23,00. Wielka sobota – 30 marca , to dzień spoczynku Jezusa w grobie i oczekiwanie na zmartwychwstanie. Od godz. 7,00 rano adoracja jak W.Piatek przez cały dzień. O godz.15,00 nowenna do Miłosierdzia Bożego, Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz.18,00 na zewnątrz kościoła od poświecenia ognia. Przynieśmy ze sobą świeczki. Również w tym dniu obowiązuje post aż do wieczornej liturgii. Święcenie pokarmów od godz. 9 do 13 co 20 minut,. W kaplicy o 14.
 3. 31 marca – Wielkanoc, msza rezurekcyjna o godz.6,oo rano wg czasu już zmienionego. Bedzie sprawowana w int. dobroczyńców i przyjaciół parafii i Klasztoru. Prosimy o przygotowanie procesji . O godz.15 kolejny dzień nowenny do miłosierdzia bożego. Msze wg porządku niedzielnego. Zapraszamy w strojach góralskich.
 4. Są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne i świece tzw. paschaliki. Ofiara po 10 zl. Do nabycia w zakrystii lub w kancelarii . Świece można wykorzystać do liturgii Wielkiej Soboty, zapalić przy śniadaniu Wielkanocnym i wreszcie zapalić na grobie jako symbol Zmartwychwstania .
 5. Spowiedź w naszym kościele w tym tygodniu : poniedziałek , wtorek środa rano od 6,30 – 8,00 i popołudniu od 15,30 do 18,00 oraz w Wielki czwartek piątek i sobota od 7,00 do 11,00 i popołudniu od 15,00 do wieczornej liturgii .
 6. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele:
  Bagnicka Janina , Róż Zofia , Łuczkowski Janusz , Chryc Renata i Plewa Anna. W kaplicy : Firek Barbara i Leśnicka Halina .
 7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej:  www.parafiakluszkowce.pl
 8. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.