Ogłoszenia Parafialne  –  Niedziela  Zmartwychwstania Pańskiego  31.03.2024 – Kluszkowce

 1. Dzisiaj na nowo rozbrzmiewają głosy zwiastujące radosna nowinę o zwycięstwie Chrystusa nad śmiercią, grzechem  i szatanem. Ci którzy  ujrzeli Pana poszli oznajmić to innym .Niech i nas ogarnia ta radosna nowina do dawania świadectwa że Chrystus Żyje i jest wśród nas. Tego Wam wszystkim życzymy z przeżywaniu świąt Wielkanocnych.
 2. Składamy serdeczne podziękowania za udział w Triduum Paschalnym. Dziękujemy także tym wszystkim którzy przyszli z pomocą w przygotowaniu kościoła na obchody tak ważnych dla nas Świąt. Dziękujemy za składane ofiary na kwiaty i dekoracje podczas Gorzkich Żali, służbie liturgicznej i O. Grzegorzowi, scholi, p. Organiście, strażakom OSP Kluszkowce a także p. Jolancie Tynus , Janowi Rajczakowi  i w kaplicy p. Marii Plewa i Zofii Wajda.  W int wszystkich parafian, dobroczyńców naszego kościoła i Klasztoru oraz modlących się w naszej kościele gościom , została doprawiona dziej sza Msza Święta Rezurekcyjna.
 3. Z uroczystością  Zmartwychwstania Pańskiego związana jest oktawa . Z tej racji w tym tygodniu  nie obowiązuje w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Jutro drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek. Porządek mszy św. niedzielny z wyjątkiem  nie będzie mszy św. wieczornej. Tradycyjnie  w tym dniu składane ofiary przeznaczone są uczelnie katolickie: Uniwersytet JP II w Krakowie i KUL w Lublinie.
 5. Zapraszamy na trwającą nowennę do Miłosierdzia Bożego . Dziś i jutro o godz. 15,00 w pozostałe dni przed msza św. wieczorna o godz. 18,45.
 6. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia. Po sumie  wystawienie Najsw. Sakramentu. O godz. 15,00 przeżyjmy Godzinę Miłosierdzia rozważając teksty z dzienniczka S. Faustyny zakończona Koronka. W tym dniu przynosimy do kościoła rodzinne skarbonki wielkopostne by w czasie ofiarowania  złożyć je jako dar serca dla potrzebujących.
 7. Z racji W. Postu Uroczystość Zwiastowania została przeniesiona na 8 kwietnia. W kościele sa wyłożone deklaracje w int poczętego dziecka . Ślubowanie w tej intencji  będą złożone w 8 kwietnia na każdej Mszy św. Również 8 kwietnia będzie nawiedzenie relikwii błogosławionej rodziny Ulmów w Nowym Targu. Wyjazd o godz. 16,30 do 21,00. Chętni mogą się zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii to pojedziemy busem z parafii.
 8. W imieniu rodziny poszkodowanej w pożarze w Niedzicy , dziękuję za okazane wsparcie i złożone ofiary do puszki ub niedzieli na ten cel kwoty 3940 zl.
 9. Do związku małżeńskiego przygotowują się : Albert Józef Ślęzak, kawaler z Kluszkowiec Joanna Jadwiga Kopeć , panna z Gronkowa. Zapowiedź pierwsza.
 10. Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Kopytko Teresa, Hamrus Mariola , Hamrus Agnieszka i Chodara Anna.  W kaplicy : Czajka Renata , Kowalczyk Małgorzata. Kołek Monika.
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
 12. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.