VI Niedziela Wielkanocna – 9 V 2021- Kluszkowce

 1. Od 4 maja po złagodzeniu przepisów sanitarnych w naszym kościele może być jednorazowo 102 osoby. Jednak w dalszym ciągu obowiązują maseczki , dezynfekcja i zachowanie odległości.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie wieczorem o godz. 18,30 oraz w niedzielę rano w kaplicy po mszy świętej. Dobrze wybyło gdybyśmy zachowali piękna tradycję naszych przodków śpiewem litanii przy kapliczkach czy krzyżach przydrożnych.
 3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby parafii.
 4. W tym tygodniu w liturgii kościoła 13 maja rocznica objawień fatimskich. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie ,które rozpocznie się o godz. 18,15 procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła z odmawianym różańcem. Po procesji nabożeństwo majowe. Ponadto w piątek 14 maja święto świętego Macieja Apostoła.
 5. Przyszła niedziela to niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego. Przypominamy że powoli kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej . Okazja do spowiedzi codziennie w czasie Mszy świętej. Również w przyszłą niedziele z okazji 101 urodzin Ojca św. JP II zapraszamy na koncert charytatywny połączony ze zbiórką na rehabilitacje dla Eli Zachwieja .Koncert o godz. 16,00.
 6. Dzieci I komunijne zapraszamy na „Biały tydzień” do kościoła.
 7. Do związku małżeńskiego przygotowują się : Jakub Benedykt Kołek, kawaler z Kluszkowiec i Magdalena Maria Sieczka. Zapowiedź trzecia. Kto by wiedział o przeszkodach do związku małżeńskiego powinien je zgłosić w Urzędzie Parafialnym.
 8. W tym tygodniu ofiarę na relief św. Teresy od Dz. Jezus złożyli :Danuta i Bogdan Bańka , Marek i Krystyna Bednarczyk ,młodzież i rodzice bierzmowanych ,Róża Matki Bożej Częstochowskiej i Zofia i Zdzisław Dziatkowicz. Ofiarodawców niech św. Teresa od Dz. Jezus ma w swojej opiece.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Rodzice dzieci I komunijnych. W kaplicy: Wiśniewska Agnieszka i Budz Barbara .
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 11. W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności z Krośnicy śp. Katarzynę Klimczak , z Kluszkowiec Jakuba Plewę , Annę Krzystoń , Krystynę Chryc. Rodziną zmarłych składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a ich duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu ….
 12. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.