V Niedziela Wielkanocna – 2 V 2021- Kluszkowce

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie wieczorem o godz. 18,30  oraz w niedzielę rano w kaplicy po mszy świetej. Dobrze wybyło gdybyśmy zachowali  piękna tradycję  naszych przodków śpiewem litanii przy kapliczkach czy krzyżach przydrożnych.
 2. W tym tygodniu w liturgii w poniedziałek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. wg porządku niedzielnego. Należy wywiesić flagi narodowe i maryjne na ten dzień. Już wisi dużo flag ale może być więcej. Kto nie ma flag to można nabyć w zakrystii po 15 zł. Nie wstydźmy się naszego przywiązania do Ojczyzny i Maryi. We wtorek 4 maja wspomnienie św. Floriana, męczennika, Patrona strażaków .Msza św. w int  strażaków OSP Kluszkowce dziś o godz. 11,30.W sobotę natomiast przypada uroczystość  św. Stanisława , bp i męczennika głównego Patrona Polski. 
 3.  W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca..W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, a w piątek do Serca PJ. Taca na cele misyjne kościoła. Spowiedź w te dni: rano od 6,30-7,00 i popołudniu od 18,00-19,30.
 4. W przyszłą niedziele  9 maja o godz.9,30 i 11,30 będzie I komunia święta dzieci z naszej parafii. Spowiedź dzieci i ich rodzin od godz. 17,30 w sobotę . Taca z tej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii. 
 5.  Jak już wiecie od jutra nastąpi złagodzenie przepisów sanitarnych. Jednorazowo w naszym kościele może przebywać 1 osoba na 15 m.  tj 97 osób. W dalszym ciągu obowiązują maseczki, dezynfekcja i odległość.
 6. Do związku małżeńskiego przygotowują się : Piotr Szklarz, kawaler z Pieniążkowic  i  Paulina Anna Machaj , panna z Kluszkowiec . Zapowiedź  trzecia oraz  Jakub Benedykt Kołek, kawaler z Kluszkowiec i Magdalena Maria Sieczka. Zapowiedź  druga. Kto by wiedział o przeszkodach do związku małżeńskiego powinien je zgłosić w Urzędzie Parafialnym.
 7. U ministrantów do nabycia  jest nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny w cenie 1 zł.   
 8. W tym tygodniu ofiarę na relief św. Teresy od  Dz. Jezus  złożyli :OSP Kluszkowce , Krystyna i Czesław Greczek , Maria i Józef oraz Barbara i Bogusław Budzowie.   Ofiarodawców  niech św. Teresa od Dz. Jezus ma w swojej opiece.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: rodzice i młodzież do bierzmowania. W kaplicy: Róż Zofia i Bagnicka Janina.      
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 11. W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bób powołał do wieczności sp. Stanisławę Mirga.       Rodzinie zmarłej  składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a jej duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu  ….
 12. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.