IV Niedziela Wielkanocna – 25 IV 2021 – Kluszkowce

 1. Dzisiejsza IV Niedziela wielkanocna nazywana jest  w liturgii Niedzielą Dobrego Pasterza ,która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Módlmy się też  o powołania z naszej parafii i nie zapominajmy  w naszych modlitwach o tych których Pan powołał z naszej parafii tj. O. Józef Wajda , O. Jacek Palica i s. Miriam – Klaudia Kowalczyk.
 2. W tym tygodniu w sobotę rozpoczyna się miesiąc maj, w którym zgodnie z tradycją gromadzimy się na modlitwie do Matki Bożej śpiewając litanie loretańską. Majówkę rozpoczniemy w sobotę w kościele przed Mszą świętą wieczorową tj o godz. 18,30 z procesją w kościele. Natomiast w kaplicy będzie w niedziele  rano po Mszy świętej.
 3.  Dziś suma „góralska”. Zapraszamy w strojach góralskich.
 4. W środę o godz. 17,00  ks. abp Marek Jędraszewski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej Parafii.
 5. W piątek 30 kwietnia odwiedzimy chorych od godziny 8,00 rano.
 6. 1 maja w Krośnicy przypada odpust ku czci św. Józefa Robotnika .Sumie odpustowej o godz. 11,00 będzie przewodniczył  nasz rodak z Krośnicy O. Mariusz Wójtowicz z Krakowa.
 7. Do związku małżeńskiego przygotowują się : Piotr Szklarz, kawaler z Pieniążkowic  i  Paulina Anna Machaj , panna z Kluszkowiec . Zapowiedź  druga oraz  Jakub Benedykt Kołek, kawaler z Kluszkowiec i Magdalena Maria Sieczka. Zapowiedź  pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach do związku małżeńskiego powinien je zgłosić w Urzędzie Parafialnym.
 8. U ministrantów do nabycia  jest nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny w cenie 1 zł. a dla dzieci  kolorowy miesięcznik Staś w cenie 8 zł. 
 9. W tym tygodniu ofiarę na relief św. Teresy od  Dz. Jezus  złożyli :Danuta i Czesław Węgrzyniak , Janina i Bolesław Bednarczyk z rodziną.  Ofiarodawców  niech św. Teresa od Dz. Jezus ma w swojej opiece.
 10. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Bożena Urbaniak , Janusz Łuczkowski ,Agnieszka Hamrus , Teresa Kopytko. W kaplicy: Leśnicka  Halina , Bryja Joanna.
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 12. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.