Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego – 16 V 2021 – Kluszkowce

 1. Dzisiejsza uroczystość WNIEBOWSTAPIENIA Pańskiego jest dopełnieniem tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa – powrotu do Ojca.
 2. Po złagodzeniu przepisów sanitarnych w naszym kościele może być jednorazowo 102 osoby. Jednak w dalszym ciągu obowiązują maseczki , dezynfekcja i zachowanie odległości.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie wieczorem o godz. 18,30  oraz w niedzielę rano w kaplicy po mszy świętej. Dobrze wybyło gdybyśmy zachowali  piękna tradycję  naszych przodków śpiewem litanii przy kapliczkach czy krzyżach przydrożnych.
 4. Dziękujemy  za ofiarę złożona na tace w ub niedzieli na potrzeby Parafii 3770 zł.
 5. W tym tygodniu 21 maja w  piątek całodzienna  będzie w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja wg porządku :od 7 -8 ul. Słoneczna  , 8 – 9 ul. Wżarowa i Zielona , 9 – 10 ul. Wspólna , Polna, Przemysława i Gorczańska , 10 – 11 ul. Podhalańska , 11-12 ul. Sądecka i Strażacka ,   12 -13  ul. Karmelicka ,Przedszkolaków i Cegielniana , 13 – 14  ul Turystyczna ,Stylchyn  14 –15 ul. Rozwojowa i Kluszkowianka ,  15- 16 ul. Karpacka , Borek  i Szkolna , 15 – 16 ul. Leśna i Zdrojowa , 16 – 17  ul Modrzewiowa i Piękna, 17 – 18  ul. Kamieniarska. O. 18,40  procesja ku czci miłosierdzia Bożego w kościele.  
 6.  Przyszła niedziela to Niedziela  Zesłania Ducha świętego. Kończy się w kościele okres Wielkanocny. Choć  czas spowiedź i komunii wielkanocnej w Polsce jest wydłużony do  Niedzieli Trójcy Przenajświętszej.  
 7. Dziś o godz. 16,00 zapraszamy  na  koncert charytatywny z okazji  101 urodzin św. JP II. Połączony ze zbiórką na rehabilitacje dla Eli Zachwieja .Wystąpią m.in. mali i dorośli  członkowie Zespółu Lubań , orkiestra z Maniów , recytacja poezji i wierszy JP II.
 8.  We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Mężczyzn św. Józefa a w środę spotkanie Grupy Biblijnej. Zapraszamy wszystkich chcących pogłębić swoją wiarę oraz apostołować w życiu codziennym. 
 9. Do związku małżeńskiego przygotowują się : Patrycja Sabina Grabowska , panna z Kluszkowiec i Mateusz Marcin Kurta, kawaler z Grywałdu.  Zapowiedź  pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach do związku małżeńskiego powinien je zgłosić w Urzędzie Parafialnym.
 10. W tym tygodniu ofiarę na relief św. Teresy od  Dz. Jezus  złożyli : Witold i Lucyna Regiec. Ofiarodawców  niech św. Teresa od Dz. Jezus ma w swojej opiece.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Anna Chodara, Krystyna Chryc ,Renata Czajka , Małgorzata Kowalczyk. W kaplicy: Brzegowska Irena i Kołek Monika .  
 12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 13. W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności  z Krośnicy śp. Zofię Szewczyk. Rodzinie zmarłej  składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a jej duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu  ….
 14. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.