Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 23 V 2021 – Kluszkowce

 1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w  liturgii   okres Wielkanocny. Choć  czas spowiedź i komunii wielkanocnej w Polsce jest wydłużony do  Niedzieli Trójcy Przenajświętszej. Za pobożne odmówienie hymnu do Ducha Świętego  można zyskać odpust zupełny. Jutro, w poniedziałek drugi dzień „zielonych Świąt”, obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6,30 , 11,30 i 19,00. Odpust w Maniowach.
 2. Dziękujemy za udział w koncercie charytatywnym  w ub niedzieli na rehabilitacje  naszej       parafianki. Zebrano na ten cel 3920 zł. i 50 euro.
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 18,30 .
 4. W tym tygodniu  przypada  we wtorek wspomnienie  św. Magdaleny de Pazzi ,dziewicy ,zakonnicy karmelitanki , w środę św. Filipa Nereusza kapłana .Przypada dzień matki-niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach żyjących czy tych zmarłych. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana , w sobotę  św. Urszuli Ledóchowskiej , dziewicy.
 5. Od kilku lat trwa zbiórka zużytego sprzętu RTV i AGD.W naszej Parafii zbiórka taka będzie przeprowadzona 25 czerwca o godz. 16,00.Jest zatem czas by przygotować zbędny już w domu sprzęt.  
 6. Do związku małżeńskiego przygotowują się : Patrycja Sabina Grabowska , panna z Kluszkowiec i Mateusz Marcin Kurta, kawaler z Grywałdu.  Zapowiedź  druga. Kto by wiedział o przeszkodach do związku małżeńskiego powinien je zgłosić w Urzędzie Parafialnym.
 7. W tym tygodniu ofiarę na relief św. Teresy od  Dz. Jezus  złożyli : Maria i Czesław Plewa , Anna i Adam Batkiewicz , Urszula i Anna Bednarczyk , Właściciele Firmy „ Manstel” , Zofia i Mieczysław  Siedlarczyk , Aniela Wojtaszek  i p. Sławomir. Ofiarodawców  niech św. Teresa od Dz. Jezus ma w swojej opiece.
 8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Bogumiła Domian , Justyna Bałuk ,Zofia Smaga , Jolanta Tynus. W kaplicy: Bednarczyk Krystyna i Dębosz Grażyna.
 9. W przyszła  niedziela to Niedziela Trójcy Przenajświętszej. Suma po „góralsku”. Zapraszamy w strojach regionalnych.
 10. U ministrantów do nabycia  gazeta Staś dla dzieci, cena 8 zł.
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 12. Komunikat : Wójt Gminy Czorsztyn przypomina o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym. Udział w spisie jest obowiązkowy. Podstawową obowiązkową metodą udziału w spisie jest samospis internetowy lub dzwoniąc pod numer tel 22 279 99 99 .Osoby które nie będą się spisać samodzielnie zostaną spisane przez rachmistrza w domu.
 13. W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności   śp. Wojciecha Chryca. Rodzinie   składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a jego duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu  ….
 14. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.

OGŁOSZENIE GMINNEGO KOMISARZA SPISOWEGO dla Gminy Czorsztyn

Od 1 kwietnia 2021 r. na terenie całego kraju odbywa się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021. Udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy.

Podstawową, obowiązkową metodą udziału w NSP 2021 jest samospis internetowy, który polega na samodzielnym wypełnieniu na komputerze lub na urządzeniu mobilnym formularza spisowego, dostępnego na oficjalnej stronie Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem spis.gov.pl.

Można również spisać się dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu
22 279 99 99 od poniedziałku do piątku od 8.00 do 18.00

Przez cały czas trwania spisu możecie Państwo również skorzystać ze stanowiska komputerowego przygotowanego do samospisu dla mieszkańców w Urzędzie Gminy Czorsztyn w godzinach pracy Urzędu.

Osoby, które nie będą mogły spisać się samodzielnie, zostaną spisane przez rachmistrzów spisowych działających od maja 2021 r.

Więcej informacji na temat NSP 2021 mogą Państwo uzyskać w Urzędzie Gminy Czorsztyn, na stronie internetowej spis.gov.pl lub dzwoniąc na numer infolinii spisowej.

Gminny Komisarz Spisowy

Wójt Gminy Czorsztyn

Tadeusz Wach