Niedziela Trójcy Świętej – 30 VI 2021 – Kluszkowce

 1. Dzisiejsza uroczystość Trójcy Świętej  kończy okres spowiedzi i komunii  świętej Wielkanocnej. Zgodnie z przykazaniem kościelnym w okresie wielkanocnej należy przystąpić do komunii świętej i spowiedzi. Kto jeszcze nie wypełnił tego przykazani może to uczynić dziś.
 2. W tym tygodniu w poniedziałek święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych., które zakończymy przy kapliczce ul. Szkolna /jeśli będzie pogoda /.O godz. 18,15 wyjdziemy z kościoła z  procesją z figurami MB Ludźmierskiej i MB Niepokalanej do kapliczki po odśpiewaniu  litanii powrót do kościoła, wystawienie  i błogosławieństwo  Najświętszym  Sakramentem i wieczorna msza święta.                                                       3 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy sie tym dniu :w kaplicy o 7,30 w kościele 9,30 z procesją Eucharystyczną do 4 ołtarzy stacyjnych oraz wieczorem o godz.19,00.Prosimy o przygotowanie Ołtarzy: I przy krzyżu – mieszkańcy ul. Słonecznej , II przy kapliczce – rodzina Jandurów , III przy remizie OSP – strażacy   i IV kaplica –odpowiedzialna p. Maria Plewa  a także feretronów , sztandarów, zapraszamy tez dzieci Komunijne i rocznicowe do sypania kwiatków. Próba sypania kwiatków  we wtorek o godz. 18,00 z bratem katechetą . Prosimy tez Strażaków do zabezpieczenia trasy procesji i niesienia Baldachimu i asysty. Zachęcamy do licznego udziału w procesji w strojach regionalnych. Z racji pandemii należy zachować zwłaszcza na procesji  bezpieczną odległość  lub założyć maseczkę.
 3. W tym tygodniu  kancelaria będzie nieczynna. Pilne sprawy można załatwić codziennie wieczorem po mszy świętej.
 4. W okresie Bożego Ciała trwa Oktawa, dlatego codziennie przed mszą świętą  wieczorną będzie procesja o godz. 18,30.
 5. Od 1 czerwca tj wtorku rozpoczynają się nabożeństwa  czerwcowe. Podobnie jak majowe będą przed Mszą świętą wieczorną o godz. 18,30.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek ,piątek i sobota miesiąca..W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, a w piątek do Serca PJ. Odwiedziny chorych godzinach rannych. Taca na cele misyjne kościoła. Spowiedź w te dni: rano od 6,30-7,00 i popołudniu od 18,00-19,30.W sobotę zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo do niepokalanego serca Maryi o godz. 18,00
 7. Do związku małżeńskiego przygotowują się : Patrycja Sabina Grabowska , panna z Kluszkowiec i Mateusz Marcin Kurta, kawaler z Grywałdu.  Zapowiedź  trzecia oraz  Wojciech Roman Nowak kawaler  z Młoszowa i Magdalena Anna Gardoń, panna z Kluszkowiec  .  Zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach do związku małżeńskiego powinien je zgłosić w Urzędzie Parafialnym.
 8. W tym tygodniu ofiarę na relief św. Teresy od  Dz. Jezus  złożyli : Janina i Roman Plewa , Anna i Kazimierz Wolski , Grzegorz i Katarzyna Wolski, Antoni i Janina Plewa ,Lucyna i Tomasz Jandura oraz Marianna  Jandura . Ofiarodawców  niech św. Teresa od Dz. Jezus  wyprasza potrzebne łaski.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Maria Duda , Bator Barbara , Ślęzak Małgorzata , Zielińska Bronisława. W kaplicy: Beata Wolska i Maniowszczak Stanisława.
 10.  We wtorek po Mszy św. wieczornej  spotkanie Mężczyzn św. Józefa a w środę spotkanie Grupy Biblijnej. Zapraszamy wszystkich chcących pogłębić swoją wiarę oraz apostołować w życiu codziennym.
 11. Do 3 czerwca można składać podpisy pod listami poparcia Stop Aborcji. Listy  Są wyłożone w kruchcie na stoliku, aby podpisać trzeba znać  swój pesel.
 12. U ministrantów do nabycia  nowy numer Gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny w cenie 1 zł.
 13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 14. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.