V Niedziela Wielkiego Postu – 7 IV 2019 – Krośnica

1. Liturgia V niedzieli Wielkiego Postu zbliża nas bezpośrednio do przeżywania męki Pańskiej Chrystusa. Mówi nam o tym symbolika zasłoniętego krzyża, który zostanie odsłonięty dopiero podczas liturgii Wielkiego Piątku. Jeszcze dziś zapraszamy w Kluszkowcach na parafialną Drogę Krzyżową o godz. 16.00, która rozpocznie się w kościele, następnie przez górny parking do krzyża na rondzie..

2. Droga krzyżowa w okresie Wielkiego Postu w piątki po Mszy Świętej. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 15:00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który możemy ofiarować za zmarłych. Taca z „gorzkich żali” przeznaczona jest na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu.

3. W zakrystii są do nabycia rozprowadzane przez Caritas „baranki wielkanocne” oraz świece tzw. „paschaliki”, które będzie można użyć do liturgii w Wielką Sobotę, lub na stół wielkanocny czy grób. Ofiary składane przy zakupie przeznaczone są na rzecz ubogich i potrzebujących.

4. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Krzysztof Babiak, kawaler z Krośnicy i Patrycja Biel, panna z Maniów, zapowiedź druga.  Michał Oleksy kawaler z Krośnicy i Honorata Skórska panna z Krościenka n/D, zapowiedź pierwsza. Ewentualne przeszkody między tymi osobami prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.

5. Spotkanie młodzieży do bierzmowania w tym tygodniu w Krośnicy w środę. Wszyscy kandydaci którzy zgłosili się do egzaminu zostali dopuszczeni do sakramentu bierzmowania, które będzie w naszej parafii 29 kwietnia o godz. 16:00.

6. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

8. U ministrantów do nabycia jest gazeta ewangelizacyjna „Chrystus i Ty” z ciekawymi artykułami: o znaczeniu Wielkiego Postu czy o liturgii Wielkiego Tygodnia.” w cenie 2 zł., oraz książeczka o objawieniach Matki Bożej w Guadelupe w cenie 5 zł.

9. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie na każdej Mszy świętej. Taca przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.

10. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 8:30.

11. Spotkanie ministrantów oraz scholi we wtorek o godzinie 16:00.

12. Turystom Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.