IV Niedziela Wielkiego Postu – 31 III 2019 – Krośnica

1. Dzisiejsza już IV niedziela Wielkiego Postu nazywane jest w liturgii niedzielą radości „LETARE”, ponieważ pośrodku okresu przygotowania do Wielkanocy uświadamiamy sobie radosną prawdę, że Bóg jest miłosierny.

2. W imieniu proboszcza i pogorzelców z Łopusznej, dziękuje za ofiary złożone do puszek w ubiegła niedzielę.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 16.30. W czwartek modlimy się w intencji powołań, w piątek nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, taca w tym dniu przeznaczona jest na misje. W pierwszą sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu kół różańcowych o godz. 17.00, odwiedzin chorych w tym dniu nie będzie, dopiero przed świętami.

4. Droga krzyżowa w okresie Wielkiego Postu w piątki po Mszy Świętej. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 15:00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który możemy ofiarować za zmarłych. Taca z „gorzkich żali” przeznaczona jest na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu.

5. W zakrystii są do nabycia „baranki wielkanocne” oraz świece tzw. „paschaliki”, które będzie można użyć do liturgii w Wielką sobotę, lub na stół wielkanocny czy grób.

6. W związku ze zmianą czasu, ulega również zmiana mszy św. wieczornej na godz. 18.00.

7. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie, są one wyczytywane w każdą środę w trakcie nabożeństwa do św Józefa.

8. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

10. Informacja o wycieczce do Kazimierza n/Wisłą 6.04. br. na tablicy ogłoszeń.

11. W sobotę o godz. 16:00 zapraszamy młodzież z Krośnicy na drogę krzyżową w plenerze.

12. U ministrantów do nabycia gazeta ewangelizacyjna z ciekawym artykułem: „Dlaczego Chrystus umarł?” w cenie 1 zł. oraz książeczka o objawieniach Matki Bożej w Guadelupe w cenie 5 zł.

13. W przyszłą niedzielę zapraszamy w Kluszkowcach na parafialną Drogę Krzyżową o godz. 16.00, która rozpocznie się w kościele, następnie przez górny parking do krzyża na rondzie.

14. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

15. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Krzysztof Babiak, kawaler z Krośnicy i Patrycja Biel, panna z Maniów, zapowiedź pierwsza. Ewentualne przeszkody między tymi osobami prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.

16. Naczelnik OSP Krośnica zaprasza wszystkich członków MDP wraz z rodzicami na spotkanie dotyczące przedstawienia szczegółów obozu organizowanego w wakacje.
Spotkanie odbędzie się w dniu dzisiejszym w budynku remizy OSP o godzinie 18.00.

16. Turystom Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.