III Niedziela Wielkiego Postu – 24 III 2019 – Krośnica

1. Dziękujemy za udział w rekolekcjach parafialnych oraz w imieniu Ojca Rekolekcjonisty za ofiary złożone na potrzeby duszpasterstwa akademickiego. O. Bartłomiej zaprasza młodzież studiującą w Krakowie, do karmelitańskiego duszpasterstwa akademickiego.

2. Do puszek u ministrantów przy wyjściu można dziś wesprzeć pogorzelców z Łopusznej. Prosimy o ofiarność na ten cel.

3. Jutro w liturgii uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o 8:00 i 17.00. Jest to także Dzień świętości życia. Zachęcamy do podjęcia w tym dniu duchowej adopcji dziecka poczętego. Polega ona na otoczeniu modlitwą dziecka w łonie matki, aby miało szansę się narodzić.

4. Droga krzyżowa w okresie Wielkiego Postu w piątki po Mszy Świętej. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 15:00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który możemy ofiarować za zmarłych. Taca z „gorzkich żali” przeznaczona jest na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu.

5. Jak co roku w okresie Wielkiego Postu Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i świece tzw. „paschaliki”. Do nabycia w zakrystii.

6. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

7. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie, są one wyczytywane w każdą środę w trakcie nabożeństwa do św Józefa.

 

8. Spotkanie 6 klasy Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do bierzmowania we wtorek po Mszy Świętej.

9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

11. Informacja o wycieczce do Kazimierza n/Wisłą 6.04. br. na tablicy ogłoszeń.

12. W sobotę zapraszamy młodzież z Krośnicy na projekcję filmu o tematyce religijnej oraz do dzielenia się i dyskusji na tematy wiary.

13. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego w ubiegłym tygodniu Józefa Pierwołę lat 50. Dobry Jezu, a nasz Panie….

14. Turystom Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.