II Niedziela Wielkiego Postu – 17 III 2019 – Krośnica

1. Dziękujemy za ofiarę złożoną w ubiegłą niedzielę na potrzeby naszego kościoła……

2. Dzisiejsza niedziela w kościele przeżywana jest jako niedziela „Ad gentes”. Modlitwa postem i ofiarą wspieramy misjonarzy pracujących z daleka od ojczyzny, nieraz w skrajnych warunkach bytowych. U ministrantów przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszek na ten cel.

3. Od czwartku rozpoczynamy dziś nasze rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi nam o. Bartłomiej Kolankiewicz – duszpasterz akademicki z Krakowa. Również dzieci od środy będą przeżywać swoje rekolekcje szkolne. Program rekolekcji wyłożony jest na stoliku przy wyjściu z kościoła, można go wziąć ze sobą. Z racji rekolekcji odwiedziny chorych będą w najbliższą sobotę od godziny 9:00 równolegle zaczynamy od góry o. Leona i koniec Nowotarskiej.

4. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do bierzmowania. A spotkanie młodzieży we wtorek.

5. W tym tygodniu w liturgii we wtorek 19 marca uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. W dzisiejszych czasach warto przyzywać jego wstawiennictwa w trudnych sytuacjach życiowych. Święty Józef jest patronem m. in. o. Józefa posługującego w naszej parafii. Niech Dobry Bóg obdarzy łaską zdrowia i siłami do codziennego życia. Również pozostałym solenizantom składamy najlepsze życzenia. Po mszy świętej wieczornej w salce przy klasztorze w Kluszkowcach spotkanie mężczyzn św. Józefa. Wszystkich chętnych mężczyzn serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu.

6. Droga krzyżowa w okresie Wielkiego Postu w piątki po Mszy Świętej. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 15:00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który możemy ofiarować za zmarłych. Taca z „gorzkich żali” przeznaczona jest na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu.

7. Jak co roku w okresie Wielkiego Postu Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i świece tzw. „paschaliki”. Do nabycia w zakrystii.

8. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie, są one wyczytywane w każdą środę w trakcie nabożeństwa do św Józefa, a w tym tygodniu także po Mszy Świętej o Św. Józefie Oblubieńcu NMP w jego uroczystość we wtorek.

9. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Michał Pichniarczyk, kawaler z Krośnicy i Katarzyna Grucela, panna z Krościenka n/D, zapowiedź trzecia. Ewentualne przeszkody między tymi osobami prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.

10. Nabożeństwo szkaplerzne w sobotę o godzinie 17:30.

11. Także w sobotę po nauce dla małżeństw Serdecznie zapraszamy młodzież z Krośnicy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie z muzycznym uwielbieniem, przygotowaną przez młodych będacych na rekolekcjach przed bierzmowaniem. Po adoracji zapraszamy wszystkich młodych chcących przybliżyć się do Jezusa na spotkanie w salce.

12. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

14. W związku z pożarem jaki miał miejsce 10 marca w Łopusznej w przyszłą niedzielę będzie prowadzona kwesta do puszek na pomoc w odbudowie zabudowań gospodarczych i budynku mieszkalnego.

15. Gmina Krościenko informuje, że w budynku starej plebani w Krościenku zostały uruchomione punkty konsultacyjne, dla osób potrzebujących pomocy:
PUNKT PSYCHOLOGICZNY
PUNKT KONSULTACYJNY DLA OSÓB Z PROBLEMEM ALKOHOLOWYM I ICH RODZIN
PUNKT d.s PRZEMOCY W RODZINIE
W punktach przyjmują specjaliści, którzy udzielają bezpłatnie porad i konsultacji.
Osoby potrzebujące pomocy proszone są o kontakt z Urzędem Gminy Krościenko

16. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłą śp. Bronisławę Oleksy z Krośnicy. Pogrzeb dziś o godz. 13.30. Dobry Jezu, a nasz Panie….

17. Turystom Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.

Plan rekolekcji w poniższym linku:

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2019