I Niedziela Wielkiego Postu – 10 III 2019 – Krośnica

1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.

2. Rozpoczął się okres Wielkiego Postu, w którym podejmujemy trud dobrowolnego wyrzeczenia jako wynagrodzenie Bogu za nasze grzechy i grzechy bliskich. Droga krzyżowa w okresie Wielkiego Postu w piątki po Mszy Świętej. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 15:00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który możemy ofiarować za zmarłych. Taca z „gorzkich żali” przeznaczona jest na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu. Już dzisiaj informujemy, że rekolekcje wielkopostne odbędą się od 21 marca do 24 marca. Szczegółowy plan będzie podany w następną niedzielę.

3. Przyszła niedziela obchodzona jest w Kościele jako niedziela misyjna Ad gentes, stąd będzie kwesta do puszek na cele Kongregacji ds. Rozkrzewiania Wiary w krajach misyjnych.

4. Spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 17.03 po mszy św. o 11:00. Spotkanie już samej młodzieży we wtorek (12.03).

6. Jak co roku w okresie Wielkiego Postu Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i świece tzw. „paschaliki” w cenie 10 zł. Do nabycia w zakrystii.

5. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie, są one wyczytywane w każdą środę w trakcie nabożeństwa do św Józefa.

6. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Michał Pichniarczyk, kawaler z Krośnicy i Katarzyna Grucela, panna z Krościenka n/D, zapowiedź druga. Ewentualne przeszkody między tymi osobami prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.

7. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

9. Wszystkim solenizantom, jubilatom, życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.