VIII Niedziela Zwykła – 3 III 2019 – Krośnica

1. Dziś po sumie o godzinie 11.30 w Kluszkowcach rozpocznie się „40-to godzinne nabożeństwo” wynagradzające w ostatnich dniach karnawału za grzechy, a także jako przygotowanie do Wielkiego Postu, wystawienie Najświętszego Sakramentu, które będzie trwało przez cały poniedziałek i wtorek.

2. Bóg zapłać za uczestnictwo w liturgii w strojach góralskich

3. Środa 6 marca to środa popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły co do ilości i powstrzymania się od pokarmów mięsnych. Post obowiązuje od 18 – 60 roku życia. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem na znak rozpoczęcia pokuty o godz. 8:00 i 17:00. Taca tego dnia stanowi jałmużnę wielkopostną.

4. W kościele wyłożone są skarbonki Caritas przeznaczone do rodzinnego wyrzeczenia się w okresie Wielkiego Postu, a zaoszczędzone pieniądze będą przeznaczone na potrzebujących. A w święto patronalne Caritas-u przyniesiemy te skarbonki do kościoła, czyli w święto Bożego Miłosierdzia.

5. Jak co roku w okresie Wielkiego Postu Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i świece tzw. „paschaliki” w cenie 10 zł. Do nabycia w zakrystii.

6. Droga krzyżowa w okresie Wielkiego Postu w piątki po Mszy Świętej. Nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 15:00. Już dzisiaj informujemy, że rekolekcje wielkopostne odbędą się od 21 marca do 24 marca. Szczegółowy plan będzie podany w późniejszym terminie.

7. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie, są one wyczytywane w każdą środę w trakcie nabożeństwa do św Józefa.

8. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Michał Pichniarczyk, kawaler z Krośnicy i Katarzyna Grucela, panna z Krościenka n/D, zapowiedź pierwsza. Ewentualne przeszkody między tymi osobami prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.

9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

11. Zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn na spotkanie grupy „Mężczyzn św. Józefa” we wtorek 5 marca o godz. 19.00 w salce parafialnej.

12. Wszystkim solenizantom, jubilatom , życzymy Bożego błogosławieństwa, a Turystom Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.