Niedziela Palmowa – 14 IV 2019 – Krośnica

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnice Wielkiego Tygodnia od uobecnienia wydarzeń związanych z uroczystym wjazdem Jezusa do Jerozolimy aż do wysłuchania opisu Męki Pańskiej. Dziś ostatnie nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 15.00. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na nasz kościół. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 11:00 jak co roku wybierzemy najdłuższą i najpiękniejszą  palmę.

2. Zachęcamy do licznego udziału w obchodach Wielkiego tygodnia. W Wielki Czwartek odwiedziny chorych od godziny 8:00, natomiast o  godz. 18.00 tzw. msza św. Wieczerzy Pańskiej z umyciem nóg 12 mężczyznom. To pamiątka ustanowienia dwóch sakramentów: kapłaństwa i Eucharystii. Po mszy św. nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do 22.00.

3. W Wielki Piątek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa a o godz. 18.00 rozpocznie się liturgia Krzyża. Po zakończeniu adoracji krzyża przeniesienie Pana Jezusa do grobu i adoracja do godziny 22.00. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły tj. jakościowy i ilościowy ( jeden posiłek do syta w ciągu dnia bez mięsa), obejmuje wszystkich od 14 do 65 roku życia.

4. Wielka Sobota – adoracja od godz. 8.30 do 19.00. Święcenie pokarmów od godz. 9.00 do 11.00 co 20 minut. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 19.00 na placu przed kościołem od poświęcenia ognia. Prosimy o przyniesienie na liturgię świec. W Wielką Sobotę zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w Bożym grobie. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani. Nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią. W tym dniu należy również zachować post od pokarmów mięsnych aż do rezurekcji.

5. Niedziela Zmartwychwstania – msza św. rezurekcyjna z procesją o 6.00 rano. Bardzo prosimy o przygotowanie procesji, wyniesienie feretronów, prosimy też do pomocy strażaków.

6. Aby dobrze przygotować się do świąt Zmartwychwstania zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź w naszym kościele w środę od 8.00 – 10:00 oraz po południu od 17.00 – 19.00.

7. Do dobrego przeżycia świąt konieczne jest także wsłuchanie się teksty liturgii, które kieruje do nas sam Bóg, zachęcam więc do zaangażowania się we wspólne przeżywanie największych tajemnic naszej wiary przez czytanie czytań lub śpiewanie psalmów wszystkie chętne osoby, zapraszam małżeństwo do przeczytania wspólnie jednego z czytań, a do obmycia nóg 12 mężczyzn. Osoby które chciałyby w taki sposób się zaangażować zapraszam dzisiaj po każdej Mszy i po Gorzkich żalach do zakrystii.

8. W zakrystii są do nabycia rozprowadzane przez Caritas „baranki wielkanocne” oraz świece tzw. „paschaliki”, które będzie można użyć do liturgii w Wielką Sobotę, lub na stół wielkanocny czy grób. Ofiary składane przy zakupie przeznaczone są na rzecz ubogich i potrzebujących.

9. W Wielką Środę obowiązkowe spotkanie wszystkich ministrantów o godzinie 12:15.

10. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna tylko we wtorek. W tym dniu po mszy sw. o godz. 19;00 spotkanie mężczyzn św. Józefa w Kluszkowcach

11.Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

13. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Krzysztof Babiak, kawaler z Krośnicy i Patrycja Biel, panna z Maniów, zapowiedź trzecia.  Michał Oleksy kawaler z Krośnicy i Honorata Skórska panna z Krościenka n/D, zapowiedź druga. Ewentualne przeszkody między tymi osobami prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.

14. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłą w ub tygodniu naszą parafiankę śp. Wiktorię Brzegowską. Dobry Jezu a nasz Panie …..

15. Turystom Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.