V Niedziela Wielkiego Postu – 7 IV 2019 – Kluszkowce

1. Liturgia V niedzieli Wielkiego Postu zbliża nas bezpośrednio do przeżywania męki Pańskiej Chrystusa. Mówi nam o tym symbolika zasłoniętego krzyża, który zostanie odsłonięty dopiero podczas liturgii Wielkiego Piątku. Jeszcze dziś zapraszamy na Parafialną Drogę Krzyżową ulicami Parafii o godz. 16,00, która rozpocznie się w kościele, następnie poprzez górny parking , ul Rozwojową w dół, ul. Podhalańską, Szkolną, Gorczańską. Przy krzyżu na rondzie zakończenie Drogi Krzyżowej. O godz. 18,00 Gorzkie Żale i o 19,00 Msza święta.

2. W tym tygodniu nabożeństwo drogi krzyżowej: w czwartek dla dzieci, a w piątek dla dorosłych o godz. 18.30. W kaplicy MB w każdą niedzielę po mszy św. porannej. Nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 18.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który możemy ofiarować za zmarłych. Taca z „Gorzkich żali” przeznaczona jest na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu.

3. W zakrystii są do nabycia rozprowadzane przez Caritas „baranki wielkanocne” oraz świece tzw. „paschaliki”, które będzie można użyć do liturgii w Wielką Sobotę, lub na stół wielkanocny czy grób. Ofiary składane przy zakupie przeznaczone są na rzecz ubogich i potrzebujących.

4. W związku ze zmianą czasu, ulega również zmiana mszy św. wieczornej na godz. 19.00.

5. Spotkanie młodzieży do bierzmowania w tym tygodniu w Krośnicy w środę, a w Kluszkowcach w piątek. Wszyscy kandydaci którzy zgłosili się do egzaminu zostali dopuszczeni do sakramentu bierzmowania , które będzie w naszej parafii 29 kwietnia o godz. 16,00.

6. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

7. Do związku małżeńskiego przygotowują się………….

8. U ministrantów do nabycia jest gazeta ewangelizacyjna „Chrystus i Ty” z ciekawymi artykułami: o znaczeniu Wielkiego Postu czy o liturgii Wielkiego Tygodnia.” w cenie 2 zł., oraz książeczka o objawieniach Matki Bożej w Guadelupe w cenie 5 zł.

9. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa. Uroczysta procesja z palmami będzie o godz. 9,30, którą rozpoczniemy przy krzyżu na rondzie, skąd po poświeceniu palm przejdziemy do kościoła. Poświęcenie palm będzie na każdej Mszy świętej. Taca przeznaczona jest na potrzeby parafii.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

11. Komunikat: Starosta Nowotarski zaprasza do korzystania z bezpłatnej pomocy prawnej oraz z bezpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu. Na terenie Gminy Czorsztyn bezpłatną pomoc można uzyskać w budynku UG w Maniowach u. Gorczańska 3

12. Turystom Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.