IV Niedziela Wielkiego Postu – 31 III 2019 – Kluszkowce

1. Dzisiejsza już IV niedziela Wielkiego Postu nazywane jest w liturgii niedzielą radości „LETARE” , ponieważ pośrodku okresu przygotowania do Wielkanocy uświadamiamy sobie radosną prawdę, że Bóg jest miłosierny.

2. W imieniu proboszcza i pogorzelców z Łopusznej, dziękuje za ofiary złożone do puszek w ubiegła niedziela. w wysokości 1370 zł.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w te dni od 6.30 – 7.00 rano i popołudniu od 17.30 – 19.30. W czwartek po mszy św. godzina święta w intencji powołań, w piątek nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, taca w tym dniu przeznaczona jest na misje. W pierwszą sobotę zmiana tajemnic różańca i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 18.00.

4. Przypominamy, ze w okresie Wielkiego Postu nabożeństwo drogi krzyżowej: w czwartki dla dzieci, a w piątki dla dorosłych o godz. 17.00. W kaplicy MB w każdą niedzielę po mszy św. porannej. Nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 16.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który możemy ofiarować za zmarłych. Taca z „gorzkich żali” przeznaczona jest na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu.

5. W zakrystii są do nabycia „baranki wielkanocne” oraz świece tzw. „paschaliki”, które będzie można użyć do liturgii w Wielką sobotę, lub na stół wielkanocny czy grób.

6. W związku ze zmianą czasu, ulega również zmiana mszy św. wieczornej na godz. 19.00.

7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

8. Do związku małżeńskiego przygotowują się……

9. U ministrantów do nabycia gazeta ewangelizacyjna z ciekawym artykułem: „Dlaczego Chrystus umarł?” w cenie 1 zł. oraz książeczka o objawieniach Matki Bożej w Guadelupe w cenie 5 zł.

10. W przyszła niedzielę zapraszamy na parafialną Drogę Krzyżową o godz.16.00, która rozpocznie się w kościele, następnie przez górny parking, ul. Rozwojową w dół, ul. Podhalańska, ul. Szkolna, ul. Gorczańska, zakończenie przy krzyżu na rondzie.

11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

12. Komunikat: Starosta Nowotarski zaprasza do korzystania z bezpłatnej pomocy prawnej oraz z bezpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu. Na terenie Gminy Czorsztyn bezpłatną pomoc można uzyskać w budynku UG w Maniowach u. Gorczańska 3

13. Turystom Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.