III Niedziela Wielkiego Postu – 24 III 2019 – Kluszkowce

1. Dziękujemy za udział w rekolekcjach parafialnych oraz w imieniu Ojca Rekolekcjonisty za ofiary złożone na potrzeby duszpasterstwa akademickiego. O. Bartłomiej zaprasza młodzież z Kluszkowiec, studiującą w Krakowie, do karmelitańskiego duszpasterstwa akademickiego.

2. Do puszek u ministrantów przy wyjściu można dziś wesprzeć pogorzelców z Łopusznej. Prosimy o ofiarność na ten cel.

3. Jutro w liturgii uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o 6.30, 11.30 i 17.30. Jest to także Dzień świętości życia. Zachęcamy do podjęcia w tym dniu duchowej adopcji dziecka poczętego. Polega ona na otoczeniu modlitwą dziecka w łonie matki, aby miało szansę się narodzić. W naszym kościele uroczyste przyrzeczenie odbędzie się podczas mszy św. wieczornej. Również w tym dniu o godz. 17.00, przed mszą św. wieczorną, zapraszamy na różaniec w intencji dzieci nienarodzonych, zagrożonych zabiciem.

4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej: w czwartki dla dzieci, a w piątki dla dorosłych o godz. 17.00. W kaplicy MB w każdą niedzielę po mszy św. porannej. Nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 16.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który możemy ofiarować za zmarłych. Taca z „gorzkich żali” przeznaczona jest na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu.

5. Jak co roku w okresie Wielkiego Postu Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i świece tzw. „paschaliki”. Do nabycia w zakrystii.

6. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

8. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Kamil Piotr Szczepanik – kawaler z Kluszkowiec i Renata Maria Mąka – panna z Gronia. Zapowiedź druga. Piotr Jan Babiak – kawaler z Kluszkowiec i Iwona Kinga Leśnicka – panna z Kluszkowiec. Zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach proszony jest o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej.

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

10. Informacja o wycieczce do Kazimierza n/Wisłą 6.04. br. na tablicy ogłoszeń.

11. W dniu dzisiejszym w szkole od godz.9.00 – 11.00 trwa wybór Sołtysa i Rady sołeckiej. Poczujmy się odpowiedzialni za naszą miejscowość ,że potrafimy mądrze rządzić jak do tej pory.

12. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego w ubiegłym tygodniu Józefa Pierwołę lat 50. Dobry Jezu, a nasz Panie….

13. Turystom Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.