II Niedziela Wielkiego Postu – 17 III 2019 – Kluszkowce

1. Dziękujemy za ofiarę złożoną w ubiegłą niedzielę na potrzeby parafii w wysokości 2520 zł i 5 euro.

2. Dzisiejsza niedziela w kościele przeżywana jest jako niedziela „Ad gentes”. Modlitwa postem i ofiarą wspieramy misjonarzy pracujących z daleka od ojczyzny, nieraz w skrajnych warunkach bytowych. U ministrantów przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszek na ten cel.

3. Rozpoczynamy dziś nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi nam o. Bartłomiej Kolankiewicz – duszpasterz akademicki z Krakowa. Również dzieci w tym samym czasie będą przeżywać swoje rekolekcje szkolne. Bardzo prosimy rodziców , opiekunów o dopilnowanie dzieci podczas rekolekcji. Program rekolekcji wyłożony jest na stoliku przy wyjściu z kościoła, który można wziąć ze sobą.

4. Dziś po mszy św. o godz. 9.30 spotkanie rodziców przed bierzmowaniem, a spotkanie młodzieży w piątek.

5. W tym tygodniu w liturgii we wtorek 19 marca uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. W dzisiejszych czasach warto przyzywać jego wstawiennictwa w trudnych sytuacjach życiowych. Święty Józef jest patronem m. in. O. Józefa posługującego w naszej parafii, Pana Józefa Pańszczyka – dyrygenta naszego chóru, Pana Józefa Budza – długoletniego naszego zakrystianina. Niech Dobry Bóg wynagrodzi im trud i poświęcenie dla naszej parafii, obdarzy łaską zdrowia i siłami do codziennego życia. Również pozostałym solenizantom składamy najlepsze życzenia. Po mszy świętej wieczornej w salce spotkanie mężczyzn św. Józefa. Wszystkich chętnych mężczyzn serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu.

6. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowe: w czwartki dla dzieci, a w piątki dla dorosłych o godz. 17.00. W kaplicy MB w każdą niedzielę po mszy św. porannej. Nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 16.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który możemy ofiarować za zmarłych. Taca z „gorzkich żali” przeznaczona jest na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu.

7. Jak co roku w okresie Wielkiego Postu Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i świece tzw. „paschaliki” . Do nabycia w zakrystii.

8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

9. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Kamil Piotr Szczepanik – kawaler z Kluszkowiec i Renata Maria Mąka – panna z Gronia. Zapowiedź pierwsza.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

11. Związku z pożarem jaki miał miejsce 10 marca w Łopusznej w przyszłą niedzielę będzie prowadzona kwesta do puszek na pomoc w odbudowie zabudowań gospodarczych i budynku mieszkalnego.

12. Informacja o wycieczce do Kazimierza n/Wisłą 6.04. br. na tablicy ogłoszeń.

13. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłą śp. Bronisławę Oleksy z Krośnicy. Pogrzeb dziś o godz. 13.30. Dobry Jezu, a nasz Panie….

14. Turystom Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.