Niedziela Palmowa – 14 IV 2019 – Kluszkowce

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnice Wielkiego Tygodnia od uobecnienia wydarzeń związanych z uroczystym wjazdem Jezusa do Jerozolimy aż do wysłuchania opisu Męki Pańskiej. Dziś ostatnie nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 18.00. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele parafialne.

2. Zachęcamy do licznego udziału w obchodach Wielkiego tygodnia. W Wielki Czwartek nie ma mszy św. rano, jest tylko wieczorem o godz. 18.00 tzw. msza św. Wieczerzy Pańskiej z umyciem nóg 12 mężczyznom. To pamiątka ustanowienia dwóch sakramentów: kapłaństwa i Eucharystii. Po mszy św. nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do 22.00. W Wielki Piątek adoracja od 7.00 do 17.00. O godz. 15.00 rozpocznie się nowenna do Bożego Miłosierdzia. O godz. 17.00 wspólna Droga Krzyżowa i o godz. 18.00 rozpocznie się liturgia Krzyża. Po zakończeniu adoracji krzyża przeniesienie Pana Jezusa do grobu i adoracja do 22.00. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły tj. jakościowy i ilościowy ( jeden posiłek do syta w ciągu dnia bez mięsa), obejmuje wszystkich od 14 do 65 roku życia. Wielka Sobota – adoracja od godz. 6.00 do 19.00. Święcenie pokarmów od godz. 9.00 do 13.40 co 20 minut. Święcenie pokarmów w kaplicy o godz. 14.00. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 19.00 na placu przed kościołem od poświęcenia ognia. Prosimy o przyniesienie na liturgię świec. W Wielką Sobotę zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w Bożym grobie. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani. Nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią. W tym dniu należy również zachować post od pokarmów mięsnych aż do rezurekcji. O godz. 15.00 drugi dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego. Wielkanoc – msza św. rezurekcyjna z procesją o 6.00 rano. Nie będzie mszy św. w kaplicy. Pozostałe msze jak w niedzielę. Bardzo prosimy o przygotowanie procesji, prosimy też do pomocy strażaków.

3. Aby dobrze przygotować się do świąt Zmartwychwstania zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź w naszym kościele od poniedziałku do środy od 6.30 – 8.00 oraz po południu od 17.30 – 19.30. W czwartek, piątek i sobota od godz. 7.00 do 11.00 i od 14.00 do 18.00.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek i Sobota w następującym porządku: od 7.00 – 8.00 młodzież do bierzmowania; od 8.00 – 9.00 klasa 7 i 6; od 9.00 – 10.00 klasa 5 i 4; od. 10.00 – 11.00 klasa 3 i 2 z rodzicami; od 11.00 – 12.00 klasa 1 i przedszkolaki z rodzicami; od 12.00 zapraszamy pozostałych mieszkańców parafii i gości.

5. W zakrystii są do nabycia rozprowadzane przez Caritas „baranki wielkanocne” oraz świece tzw. „paschaliki”, które będzie można użyć do liturgii w Wielką Sobotę, lub na stół wielkanocny czy grób. Ofiary składane przy zakupie przeznaczone są na rzecz ubogich i potrzebujących.

6. W poniedziałek 15 kwietnia po mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej.

7. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna tylko we wtorek. Również w tym dniu po mszy sw. wieczornej spotkanie mężczyzn św. Józefa.

8. W ub. tygodniu zostały wykonane już nowe schody w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Jak widać prace zostały wykonane szybko i rzetelnie . Dziękuje kamieniarzą z Kluszkowiec z Firmy Wolski :Bańka Jan, Bator Grzegorz, Brzegowski Marcin, Brzegowski Dariusz, Fiust Marcin, Jaworski Andrzej , Kamyk Michał, Kurnat Franciszek ,Kurpiel Michał ,Leśnicki Jan, Palica Jan ,Regiec Marcin, Regiec Tomasz, Tomasiak Adrian , Zieliński Jacek i z firmy Cz-ski .Bednarczyk Wojciech ,Babik Łukasz, Kowalczyk Jan ,Palica Bogdan,Ślęzak Zdzisław, Jabłoński Zdzisław i Wojtaszek Józef z Krośnicy, którzy ofiarowali po 1 dniówce roboczej na budowę schodów. Ofiary złożyli też na potrzeby kościoła : Pan Jan Wojtaszek z rodziną z USA oraz Pani Jolanta Kubicz również z USA.

9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

10. Do związku małżeńskiego przygotowują się……..

11. U ministrantów do nabycia jest gazeta ewangelizacyjna „Chrystus i Ty” z ciekawymi artykułami: o znaczeniu Wielkiego Postu czy o liturgii Wielkiego Tygodnia.” w cenie 2 zł.

12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

13. Jak informuje Prezes OSP Kluszkowce , w dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych Strażacy będą roznosić zaproszenia na Uroczystość obchodów 90- lecia oraz poświęcenia nowego samochodu bojowego.

14. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłą w ub tygodniu naszą parafiankę śp. Wiktorię Brzegowską. Dobry Jezu a nasz Panie …..

15. Turystom Gościom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.