V Niedziela Wielkiego Postu – 25 III 2023 – Krośnica

 1. Liturgia dzisiejszej V niedzieli Wielkiego Postu zbliża nas bezpośrednio do przeżywania męki Pańskiej. Mówi nam o tym symbolika zasłoniętego krzyża.
 2. W tym tygodniu 1 kwietnia, I sobota miesiąca, odwiedziny chorych od godziny 8:00 rano, począwszy od góry o. Leona, będzie tylko jeden kapłan stąd proszę o cierpliwość. W ten dzień także adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi oraz zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:00. W pierwszą niedzielę miesiąca zapraszam do uczestnictwa w Liturgii w strojach góralskich oraz do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie pomiędzy mszami.
 3. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona jest na dekoracje i kwiaty do Bożego grobu.
 4. Jak co roku Caritas rozprowadza baranki  wielkanocne i świece tzw. paschaliki, w cenie 10,00. Świece można wykorzystać w liturgii Wielkiej Soboty, zapalić przy śniadaniu  i wreszcie zapalić na grobie jako symbol Zmartwychwstania. Do nabycia w zakrystii lub w kancelarii.
 5. W piątek po Mszy Świętej odbędzie się droga krzyżowa ulicami Krośnicy. Zapraszam do niesienia krzyża i rozważań mieszkańców poszczególnych ulic oraz klasy Szkoły Podstawowej w Krośnicy. Krzyż niesie po pięciu przedstawicieli każdej z tych grup, natomiast kolejna osoba czyta rozważanie danej stacji.
 6. Za tydzień Niedziela Palmowa poświęcenie palm odbędzie się podczas każdej Mszy Świętej, natomiast po Mszy Świętej o godzinie 11:00 odbędzie się konkurs na najdłuższą i najpiękniejszą palmę.
 7. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Łukasz Wójcik, kawaler z Krośnicy i Małgorzata Łopata, panna z Niedzicy – zapowiedź trzecia. Bogdan Pichniarczyk, kawaler z Krośnicy i Patrycja Bochnak, panna z Paszyna – zapowiedź druga. Kto by znał przeszkody między tymi osobami, w sumieniu jest zobowiązany zgłosić je w kancelarii parafialnej. 
 8. Do dobrego przeżycia świąt konieczne jest także wsłuchanie się teksty liturgii, które kieruje do nas sam Bóg, zachęcam więc do zaangażowania się we wspólne przeżywanie największych tajemnic naszej wiary, przez czytanie czytań lub śpiewanie psalmów wszystkie chętne osoby, zapraszam także do obmycia nóg 12 mężczyzn. Osoby które chciałyby w taki sposób się zaangażować zapraszam do zakrystii.
 9.  W okresie wielkiego tygodnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 10. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu.
 12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl.
 13. Komunikat: Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem oraz organizacje pozarządowe z gminy Krościenko, zapraszają na kiermasz świąteczny w dniu 26 marca (to jest niedziela) od godziny 12:00 do 15:30 na rynku obok w starej plebanii.
 14. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi świętej w dniach 10-17 czerwca br. Zapisy do 20 kwietnia. Szczegółowe informacje i zapisy przyjmuje o. Robert (nr tel. 504 945 764). Ilość miejsc jest ograniczona. Szczegóły nt. pielgrzymki można znaleźć w gablocie.
 15. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom, solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia. 
 16. Bożemu miłosierdziu polećmy  zmarłego śp. Kazimierza Janczaka. Dobry Jezu  …..