Niedziela Palmowa – 2 IV 2023 – Krośnica

 1. Dziś przypada 18 rocz. śmierci św. JP II. W oknach naszych domów zapalmy w tej godzinie święcę jako znak pamięci. Po Mszy Świętej nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na Najwyższą i najpiękniejszą palmę. Nagrody ufundowali: Fundacja „Dzieci Pienin” oraz Fundusz Sołecki.
 2. Dziś rozpoczyna się święty czas Wielkiego Tygodnia, który upamiętnia ostatnie dni życia Jezusa. Niedziela palmowa przypomina nam Jego uroczysty wjazd do Jerozolimy. Poświecenie palm na każdej Mszy Świętej. O godz. 15:00 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali. Dziękujemy za składane ofiary na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego. 
 3.  W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. Zachęcam do zaangażowania się w liturgię najbliższych dni poprzez śpiew, czy czytanie lub obmycie nóg, proszę o zgłoszenie się w zakrystii.
 5. Okazja do spowiedzi w tym tygodniu:
  • Dzień spowiedzi z dodatkowym kapłanem po południu będzie w Wielki Wtorek od 8.00 do 10.00 i od 16:00 do Mszy Świętej, a także po niej.
  • W Wielką Środę od 16:00 do Mszy Świętej, a także po niej.
  • W Wielki Czwartek od 17:00 do 18:30 oraz po liturgii.
  • W Wielki Piątek od 17:00 do 18:30, a także po liturgii.
  • Wielka Sobota, pomiędzy święceniem pokarmów, oraz od 18:00 do 18:30 i po Wigilii Paschalnej.
  • Wielkanoc i drugi dzień świąt po zgłoszeniu w zakrystii.
 6. Próby liturgiczne dla ministrantów i lektorów przed Triduum Paschalnym będą: w czwartek o 16:00, w piątek o 14:00 oraz w sobotę o 12.00. Obecność obowiązkowa.
 7. W liturgii 6 kwietnia przypada Wielki  Czwartek – pamiątka ustanowienia dwóch sakramentów: Kapłaństwa i Eucharystii. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej z umyciem nóg 12 mężczyznom, sprawowana będzie o godz. 19:00. Po Mszy Świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 23,00.
 8.  Wielki Piątek – 7 kwietnia, to dzień śmierci Jezusa na krzyżu. W tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Obowiązuje post ścisły wszystkich od 16 do 65 roku życia, czyli jeden posiłek do syta bez mięsa. O godz. 15:00 rozpocznie się nowenna do Miłosierdzia Bożego z koronką. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz.15:00 wg następującego porządku: od godz. 15:00 -16:00, ul. o. Leona oraz młodzież przyjmująca sakrament bierzmowania, od 16:00 -17:00, ul. Nowotarska, od 17:00 -18:00, wszystkie pozostałe ulice. O godz. 18,00 Droga Krzyżowa, o 19:00 rozpocznie się liturgia Wlk. Piątku z adoracją krzyża. Po Liturgii przeniesienie Najsw. Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 23:00 .
 9. Wielka Sobota – 8 kwiecień , to dzień  spoczynku Jezusa w grobie i oczekiwanie na Zmartwychwstanie. Święcenie pokarmów w kościele od godz. 10:00 do 12:00 co 20 minut. W Wielką Sobotę zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. O 18:30 nowenna do Miłosierdzia Bożego. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19,00 na zewnątrz kościoła od poświęcenia ognia. Przynieśmy ze sobą świece. Również w tym dniu obowiązuje post aż do wieczornej liturgii.
 10. Wielkanoc – 9 kwiecień, Msza Święta Rezurekcyjna o godz. 6:00 rano. Bardzo prosimy o przygotowanie procesji, wyniesienie feretrnów, pomoc strażaków. O godz. 10:45 kolejny dzień nowenny.
 11. U ministrantów do nabycia Dobre nowiny w całości poświecone pamięci sw. JP II cena 2 zl i dla dzieci Staś – 10 zl.
 12. Następna niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Prosimy o przyniesienie skarbonek z jałmużną wielkopostną przeznaczoną dla potrzebujących starszych osób.
 13. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi świętej w dniach 10-17 czerwca br. Zapisy  do 20 kwietnia, Szczegółowe informacje i zapisy przyjmuje o. Robert te. 504 945 764. Ilość miejsc jest ograniczona.
 14. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Bogdan Pichniarczyk, kawaler z Krośnicy i Patrycja Bochenek, panna z Paszyna – zapowiedź trzecia. Kto by znał przeszkody między tymi osobami, w sumieniu jest zobowiązany zgłosić je w kancelarii parafialnej. 
 15. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu.
 16. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl.
 17. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom, solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia. 
 18. Bożemu miłosierdziu polećmy  zmarłą parafiankę w Kluszkowcach śp. Michalinę Drozdek . Dobry Jezu  …..