Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 9 IV 2023 – Krośnica

 1. Dzisiaj na nowo rozbrzmiewają głosy zwiastujące radosną nowinę o zwycięstwie  Chrystusa nad śmiercią, szatanem i grzechem. Ci którzy ujrzeli Pana żyjącego poszli oznajmić to innym. Niech i nas ogarnie ta radosna nowina do dawania świadectwa, że Chrystus Żyje i jest wśród nas. Tego Wam wszystkim życzymy w przeżywaniu świat Wielkanocnych.
 2. Składamy serdeczne podziękowania za udział w Triduum Paschalnym. Dziękujemy także tym którzy przyszli nam z pomocą w przygotowaniu kościoła na obchody tak ważnych dla nas Świąt. Dziękujemy za składane ofiary na kwiaty podczas Gorzkich żali, służbie liturgicznej, p. Organistce, scholii, osobom, które stworzyły chórek na potrzeby celebracji w te dni, wszystkim włączającym się w liturgię słowa, strażakom z OSP Krośnica za czuwanie przy grobie, p. Marianowi, p. Celinie za dekoracje jak zwykle niezwykle piękne, firmie Creativ za wykonanie dekoracji. P. Bronisławowi za pomoc przy ustawianiu, p. Tomaszowi – sołtysowi za troskę o kościół i to co wokół niego, jak również p. Stanisławowi – przewodniczącemu Rady Kościelnej. Anonimowym ofiarodawcom za ufundowanie nowych ampułek. W intencji wszystkich dobroczyńców naszego kościoła i cmentarza oraz za mieszkańców Krośnicy została odprawiona dzisiejsza Msza Święta rezurekcyjna.
 3. Z uroczystością Zmartwychwstania  Pańskiego związana jest oktawa tej uroczystości. Z tej racji, w tym tygodniu nie obowiązuje w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4.  Jutro drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek. Porządek Mszy świętych  niedzielny. Tradycyjnie w tym dniu składane ofiary  przeznaczone są  na katolickie uczelnie w naszym kraju Uniwersytet JP II  w Krakowie i KUL w Lublinie.
 5. Zapraszamy na trwającą nowennę do Miłosierdzia Bożego. Dziś i jutro o godz. 10:45 w pozostałe dni po Mszy Świętej.
 6. Przyszła niedziela to Niedziela miłosierdzia Bożego. Po sumie wystawienie Najświętszego  Sakramentu. W tym dniu przynosimy do kościoła rodzinne skarbonki wielkopostne by złożyć je jako dar Serca dla potrzebujących.
 7. Również w przyszłą niedzielę, ministranci będą zbierać ofiarę do puszek na potrzeby renowacji figur Świętych Piotra i Pawła z ołtarza głównego. Do tej pory została wpłacona zaliczka w wysokości 7000 zł. Ponieważ zakres prac jest znacznie większy niż pierwotnie sądzono, koszt renowacji będzie wynosił około 20 tysięcy złotych. Dla zainteresowanych są wywieszone, w gablocie, zdjęcia stanu figur przed i po renowacji
 8.  Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi świętej w dniach 10-17  czerwca br. Zapisy  do 20 kwietnia, Szczegółowe informacje i zapisy przyjmuje o. Robert tel. 504 945 764. Ilość miejsc jest ograniczona.
 9. 3 czerwca odbędzie się kolejne spotkanie młodych na polach lednickich, w miejscu chrztu Polski. Zapraszamy wszystkich młodych oraz tych, którzy czują się jeszcze młodo do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Zapisy do końca kwietnia w zakrystii.
 10. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 12. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom, solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.