Niedziela Miłosierdzia Bożego – 16 IV 2023 – Krośnica

 1. Dziękujemy za ofiarę złożoną tace w Wielkanoc na potrzeby naszego kościoła……………… .
 2. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego, która jest źródłem naszej radości i mocy trwania przy  Chrystusie. To święto ustanowił dla całego kościoła św. JP II w 2000 roku. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Odnowimy  Akt Zawierzenia Świata Miłosierdziu Bożemu oraz koronkę. Po każdej Mszy Świętej, ministranci będą zbierać ofiarę do puszek na potrzeby renowacji figur Świętych Piotra i Pawła z ołtarza głównego. Koszt renowacji to 30 000 zł.
 3. Wszystkim, którzy dziś składają swoje rodzinne skarbonki wielkopostne jako dar ołtarza po modlitwie wiernych  składamy szczere Bóg zapłać. Od dziś rozpoczyna się w kościele tydzień Miłosierdzia.
 4. W środę zapraszamy mężczyzn na spotkanie grupy św. Józefa a w czwartek grupa biblijna oba spotkania po Mszy św. wieczornej w klasztorze w Kluszkowcach.
 5. U ministrantów do nabycia nowy kwartalnik Głos karmelu w cenie – 20 zł.
 6. 3 czerwca odbędzie się kolejne spotkanie  młodych na polach lednickich, w miejscu chrztu Polski. Zapraszamy wszystkich młodych oraz tych, którzy czują się jeszcze młodo do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Zapisy do końca kwietnia w zakrystii.
 7. Parafia św. Bartłomieja w Niedzicy organizuje pielgrzymkę samolotową do Gruzji – Kolebki Chrześcijaństwa w terminie 21-28.09.2023. Dostępne są ostatnie miejsca. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów w zakrystii. 
 8. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 10. OSP Krośnica, Koło Gospodyń Wiejskich w Krośnicy, Sołtys oraz Rada Solecka zapraszają wszystkich mieszkańców na Majówkę w Krośnicy, która odbędzie się w dniu 29 kwietnia tj. sobota od godziny 15.30 na placu przed remizą. W trakcie festynu wystąpią: Zespół Małe Pieniny, dzieci z przedszkola Pienińskie Skrzaty w Krośnicy, teatrzyk dla dzieci oraz gwiazda wieczoru Ahaju Fusion z Boliwii. Od 20.00 zabawa taneczna w budynku remizy. Podczas festynu przewidziano wiele atrakcji dla dzieci. Już dziś zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Dochód z festynu oraz zabawy będzie przeznaczony na remont pokrycia dachu na budynku OSP.
 11. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłego w Kluszkowcach, śp. Andrzeja Rutkowskiego. Dobry Jezu ..
 12. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.