III Niedziela Wielkanocna – 23 IV 2023 – Krośnica

1. Dziś Niedziela Biblijna i w Kościele rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego. U ministrantów można nabyć nowe egzemplarze Pisma św. małe w cenie 20 zł. a większe za 50 oraz nowy numer gazety dla dzieci STAŚ cena – 10 zł.
  2. Bóg zapłać za dar serca w skarbonkach dla potrzebujących starszych osób w wysokości 3290 zł, oraz na potrzeby renowacji figur w kwocie 2514 zł.
  3. Dziękujemy p. Bronisławowi Wolskiemu i p. Zbigniewowi Urbanowi za przygotowanie i nieodpłatne wykonanie tablicy upamiętniającej powstanie tego kościoła oraz postać jego budowniczego – o. Leona.
  4. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek 24 kwietnia – Uroczystość św. Wojciecha , biskupa i męczennika, Patrona Polski. We wtorek święto św. Marka, ewangelisty. W sobotę wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy, doktora kościoła.
  5. Nabożeństwo szkaplerzne wyjątkowo w piątek o godzinie 17:00.
  6. Odwiedziny chorych odbędą się przed odpustem św. Józefa, w sobotę od godziny 8:00.
  7. Również w sobotę 29 kwietnia ks. bp. Janusz Mastalski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii o godz. 17:30 w Kluszkowcach. Próby młodzieży przed sakramentem bierzmowania w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00. W piątek o godz. 17.30 spowiedź dla młodzieży, świadków oraz rodzin.
  8. Zbliża się uroczystość odpustowa ku czci św. Józefa Robotnika. Suma z procesją o godz. 11:00. Proszę o wcześniejsze przygotowanie figur i sztandarów, a także proszę o pomoc strażaków. Zapraszam do uczestnictwa w liturgii w tym dniu w naszym kościele w strojach góralskich.
  9. 3 czerwca odbędzie się kolejne spotkanie młodych na polach lednickich, w miejscu chrztu Polski. Zapraszamy wszystkich młodych oraz tych, którzy czują się jeszcze młodo do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Zapisy do końca kwietnia w zakrystii.
  10. Zw. Podhalan o/Kluszkowce oraz firma Czorsztyn-SKI zaprasza na Mszę Święta na górze Wdżar z okazji IX rocznicy kanonizacji św. JP II 27 kwietnia /w czwartek/ o godz. 19,00.
  11. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
  12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
  13. OSP Krośnica, Koło Gospodyń Wiejskich w Krośnicy, Sołtys oraz Rada Sołecka zapraszają wszystkich mieszkańców na Majówkę w Krośnicy, która odbędzie się w dniu 29 kwietnia tj. sobota od godziny 15.30 na placu przed remizą. W trakcie festynu wystąpią: Zespół Małe Pieniny, dzieci z przedszkola Pienińskie Skrzaty w Krośnicy, teatrzyk dla dzieci oraz gwiazda wieczoru zespół Ahaju Fusion z Boliwii. Od 20.00 zabawa taneczna w budynku remizy. Podczas festynu przewidziano wiele atrakcji dla dzieci. Już dziś zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Dochód z festynu oraz zabawy będzie przeznaczony na remont pokrycia dachu na budynku OSP.
  14. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.