IV Niedziela Wielkanocna – 30 IV 2023 – Krośnica

 1. Dzisiejsza niedziela, to niedziela Dobrego Pasterza. W kościele rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania.
 2. Jutro przypada uroczystość odpustowa ku czci św. Józefa Robotnika. Suma z procesją o godz. 11:00, której w intencji mieszkańców Krośnicy przewodniczyć będzie ks. z sąsiedniego Grywałdu. Proszę o wcześniejsze przygotowanie figur i sztandarów, a także proszę o pomoc strażaków. Zapraszam do uczestnictwa w liturgii w tym dniu w strojach góralskich.
 3. Rozpoczyna się miesiąc maj. Zgodnie z tradycja gromadzimy się na modlitwie do Matki Bożej śpiewając litanie loretańską. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie po Mszy Św. wieczornej, a w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 8:30, także w dniu odpustu. Zapraszam szczególnie dzieci i klasy przygotowujące się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 4. W tym tygodniu w liturgii: 2 maja wspomnienie św. Atanazego, bp i doktora kościoła. To dzień flagi narodowej. Nie wstydźmy się naszego przywiązania do Ojczyzny i Maryi. Wywieśmy w naszych domach flagi narodowe i maryjne. W środę 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Ojczyzny.  Msze św. wg porządku niedzielnego. W czwartek 4 maja  wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. Msza św. w intencji strażaków OSP Krośnica, będzie odprawiona 3 maja o godz. 8:30. W sobotę 6 maja święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 5. Również w tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, w piątek do Serca PJ. Taca przeznaczona jest na cele misyjne kościoła. Spowiedź w piątek od 16:00. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi oraz zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:00. Po Mszy Świętej zapraszam na spotkanie wszystkich członków Żywego Różańca, do salki.
 6. Spotkanie rodziców dzieci przeżywających rocznicę I Komunii Świętej w następną niedzielę, 7 maja po Mszy Świętej o godzinie 8:30.
 7. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Piotr Pichniarczyk, kawaler z Krośnicy i Małgorzata Klejka, panna z Klikuszowej. Zapowiedź pierwsza. Andrzej Mucha, kawaler z Gronia i Aleksandra Malik, panna z Krośnicy. Zapowiedź pierwsza. Kto by znał przeszkody do sakramentu małżeństwa w sumieniu zobowiązany jest zgłosić je w Kancelarii Parafialnej.
 8. U ministrantów jest do nabycia nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny z ciekawymi artykułami o rodzinie Ulmów, która będzie beatyfikowana w tym roku we wrześniu w Polsce oraz historia Carla Acutisa, o beatyfikowany 17-letnim włoskim chłopcu, a także książki Czym jest Kościół Domowy w cenie 5 zł oraz album-pamiątka I Komunii Św. w cenie 25 zł.
 9. Młodych ludzi zapraszamy na dekanalne Spotkanie Młodych do Niedzicy. 14 maja od godz. 14,00.
 10. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 13. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.