IV Niedziela Wielkiego Postu – 19 III 2023 – Krośnica

 1. Dzisiejsza już w IV niedziela Wielkiego Postu nazywa się w liturgii „Laetare”-  niedziela radości. Uświadamiamy sobie prawdę że Bóg jest miłosierny. Dziękujemy za ofiarę na potrzeby naszego kościoła w kwocie ……………zł. Bóg zapłać.
 2. Jutro, w poniedziałek 20 marca, obchodzimy przeniesioną z 19 marca Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. W sobotę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania NMP. Msze św. o 8:00 i 18:00. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są deklaracje adopcji duchowej. Zachęcamy do modlitwy indywidualnej, czy w rodzinie i wypełnieni takiej deklaracji oraz zwrot do zakrystii w dniu 25 marca. Taca w tym dniu przeznaczona jest na FOZ w diecezji.
 3. Jak co roku Caritas rozprowadza baranki  wielkanocne i świece  tzw. paschaliki , cena 10,00. Świece można wykorzystać w liturgii Wielkiej Soboty, zapalić przy śniadaniu  i wreszcie zapalić na grobie  jako symbol Zmartwychwstania. Do nabycia w zakrystii lub w kancelarii.
 4. W okresie wielkiego postu zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek po Mszy Świętej. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który możemy ofiarować za zmarłych. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona jest na dekoracje i kwiaty do Bożego grobu.
 5. W najbliższą sobotę odbędzie się Adoracja Krzyża, przygotowane przez młodzież nabożeństwo, dla tych którzy chcą głębiej wejść w czas Wielkiego Postu, duchowo przeżyć spotkanie z cierpiącym Jezusem, odnaleźć siebie pod krzyżem mistrza. Zapraszamy 25.03 na godzinę 19:00.
 6. Nabożeństwo szkaplerzne w sobotę o godzinie 17:00.
 7. Przypominamy o zmianie czasu z zimowego na letni, która nastąpi w nocy z soboty na niedzielę.
 8. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Łukasz Wójcik, kawaler z Krośnicy i Małgorzata Łopata, panna z Niedzicy – zapowiedź druga. Bogdan Pichniarczyk, kawaler z Krośnicy i Patrycja Bochnak, panna z Paszyna – zapowiedź pierwsza. Kto by znał przeszkody między tymi osobami, w sumieniu jest zobowiązany zgłosić je w kancelarii parafialnej. 
 9. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 10. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu.
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl.
 12. Bożemu miłosierdziu polećmy tragicznie zmarłego śp. Józefa Kubicza. Dobry Jezu  …..

Komunikaty :

 1. Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu, zaprasza  maturzystów i uczniów szkół średnich na dni otwarte uczelni które będą  23 marca br.
 2. Nadleśnictwo  Krościenko zwraca się z apelem o nie wypalanie suchych  traw na pastwiskach ,przydrożnych rowach, szlakach turystycznych. Praktyka wypalanie traw nie poprawia żyzności gleby ,może być tez cofnięta dopłata unijna a przede wszystkim jest wykroczeniem  karnym  za które grozi areszt  lub  grzywna .
 3. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.