III Niedziela Wielkiego Postu – 12 III 2023 – Krośnica

 1. Dziękujemy za udział w rekolekcjach parafialnych, niech dobre owoce tego czasu coraz bardziej przybliżają nas do Boga i siebie nawzajem.
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na inwestycje w naszym kościele, a puszka na cele misyjne.
 3. Droga Krzyżowa w piątek po Mszy Świętej. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który możemy ofiarować za zmarłych. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona jest na dekoracje i kwiaty do Bożego grobu.
 4. Jak co roku Caritas rozprowadza baranki  wielkanocne i świece  tzw. paschaliki , cena 10,00. Do nabycia w zakrystii lub w kancelarii.
 5. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Łukasz Wójcik, kawaler z Krośnicy i Małgorzata Łopata, panna z Niedzicy – zapowiedź pierwsza. Kto by znał przeszkody do tego związku w sumieniu jest zobowiązany zgłosić je w kancelarii parafialnej.   
 6. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu.
 8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl.

Komunikaty :

 1. Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Krośnicy informuje, że ruszył nabór dzieci do oddziału przedszkolnego oraz uczniów do klasy pierwszej. Wnioski można składać do 17 marca bieżącego roku w sekretariacie szkoły w godzinach od 8:00 do 14:00. Kryteria rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i punktów przedszkolnych w gminie Krościenko nad Dunajcem znajdują się na stronie internetowej naszej szkoły, stamtąd można także pobrać potrzebne wnioski i oświadczenia.
 2. Nadleśnictwo  Krościenko zwraca się z apelem o nie wypalanie suchych  traw na pastwiskach ,przydrożnych rowach , szlakach turystycznych  .Praktyka wypalanie traw nie poprawia żyzności gleby ,może być tez cofnięta dopłata unijna a przede wszystkim jest wykroczeniem  karnym  za które grożą konsekwencje  jak areszt  czy  grzywna .
 3. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.