II Niedziela Wielkiego Postu – 5 III 2023 – Krośnica

  1. Rozpoczął się okres Wielkiego postu w którym podejmujemy trud dobrowolnego wyrzeczenia jako wynagrodzenie Bogu za nasze grzechy. Temu niech służą rekolekcje parafialne, które rozpoczniemy w czwartek 8 marca, w środę rozpoczyna szkoła. Program rekolekcji jest dostępny na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii a także na kartkach przy wyjściu z kościoła. Serdecznie wszystkich zapraszamy – tylko żebyśmy chcieli.
  2. W przyszłą niedzielę 12.03 z racji niedzieli misyjnej Ad Gentes po Mszach Świętych będzie zbiórka do puszek na ten cel .
  3. Jak co roku Caritas rozprowadza baranki  wielkanocne i świece  tzw. paschaliki, cena 10,00. Do nabycia w zakrystii.
  4. Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Krośnicy informuje, że ruszył nabór dzieci do oddziału przedszkolnego oraz uczniów do klasy pierwszej. Wnioski można składać do 17 marca bieżącego roku w sekretariacie szkoły w godzinach od 8:00 do 14:00. Kryteria rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i punktów przedszkolnych w gminie Krościenko nad Dunajcem znajdują się na stronie internetowej naszej szkoły, stamtąd można także pobrać potrzebne wnioski i oświadczenia.
  5. Sołtys informuje, że dnia 15 marca tego roku upływa termin płatności pierwszej raty podatku rolnego i od nieruchomości. Wpłat można dokonywać w domu sołtysa codziennie po godzinie 17:00 lub na rachunek bankowy wskazany w decyzji.
  6. Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu, zaprasza  maturzystów i uczniów szkół średnich na dni otwarte uczelni które będą  23 marca br. Podczas Dnia Otwartego młodzież pozna ofertę dydaktyczną nowotarskiej Uczelni, wysłucha interesujących prelekcji, weźmie udział w warsztatach, prezentacjach dotyczących poszczególnych kierunków studiów oraz zwiedzi infrastrukturę Uczelni.
  7. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
  8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu.
  9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl.
  10. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.