V Niedziela Wielkiego Postu – 25 III 2023 – Kluszkowce

 1. Przypominamy że od dziś obowiązuje czas letni. Od dziś nabożeństwo Gorzkich żali o godz. 18,00  i Msza św. wieczorna o godz. 19,00.
 2. Liturgia dzisiejszej V niedzieli Wielkiego Postu zbliża nas  bezpośrednio do przezywania męki Pańskiej. Mówi nam o tym  symbolika zasłoniętego krzyża.
 3.  tym tygodniu 1 kwietnia I sobota miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo  o godz. 17,30. Ponadto zapraszamy dzieci na drogę krzyżowa w czwartek  a dorosłych w piątek na godz. 18,30 a w niedzielne popołudnie na nabożeństwo Gorzkich Żali. Tradycyjnie taca z nabożeństwa Gorzkich Zali przeznaczona jest na Boży Grób.
 4. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi świątecznej na ostatni czas przed świętami. W naszym kościele spowiedź na każdej mszy świętej.
 5. Jak co roku Caritas rozprowadza baranki  wielkanocne i świece  tzw paschaliki , cena 10,00. Świece można wykorzystać w liturgii Wielkiej Soboty, zapalić przy śniadaniu  i wreszcie zapalić na grobie  jako symbol Zmartwychwstania. Do nabycia w zakrystii lub w kancelarii.
 6. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Poświecenie palm na każdej Mszy św. Uroczysta procesja z palmami do kościoła będzie o godz. 9.30 od krzyża przy rondzie.
 7. Do związku  małżeńskiego przygotowują się: Klaudia Bałuk, panna z Kluszkowiec i   Andrzej  Wolski , kawaler z Mizernej, zapowiedź trzecia. Kto by znał przeszkody do tego związku w sumieniu jest zobowiązany zgłosić je w urzędzie parafialnym.
 8. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi świętej w dniach 10-17  czerwca br. Zapisy   do 20 kwietnia, Szczegółowe informacje i zapisy przyjmuje o. Robert te. 504 945 764. Ilość miejsc jest ograniczona.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Regiec Teresa , Bańka Danuta , Brzegowska Anna, Rusin Teresa. W kaplicy: Tkaczyk Małgorzata , Pierwoła Barbara.
 10.  W okresie wielkiego tygodnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 12. Komunikat :   Wójt Gminy Czorsztyn informuje, iż w dniu 28.03.2023 r. (tj. wtorek) o godzinie 15.30 w Urzędzie Gminy Czorsztyn z/s w Maniowach, na Sali Narad, I piętro odbędzie się spotkanie informacyjne związane z funkcjonowaniem programu CZYSTE POWIETRZE. Podczas spotkania zostanie poruszona tematyka związana z samym programem jak i możliwością otrzymania dofinansowania na zadania określone w regulaminie programu.
 13. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia. 
 14. Bożemu miłosierdziu polećmy  zmarłego śp. Kazimierza Janczaka. Dobry Jezu  …..