Niedziela Palmowa – 2 IV 2023 – Kluszkowce

 1. Dziś przypada 18 rocz. śmierci św. JP II. Z tej racji po Mszy świętej wieczornej odśpiewamy przy pomniku na placu kościelnym Apel. Kto by chciał się pomodlić w godzinie śmierci JP to kościół będzie otwarty do 22.00. W oknach naszych domów zapalmy w tej godzinie święcę jako znak pamięci.
 2. Dziś rozpoczyna się święty czas Wielkiego Tygodnia, który upamiętnia ostatnie dni życia Jezusa. Niedziela palmowa przypomina nam Jego uroczysty wjazd do Jerozolimy. Poświecenie palm na każdej mszy świętej. O godz. 18,00 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Zali. Dziękujemy za składane ofiary na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego. 
 3.  W tym tygodniu kancelaria będzie nieczynna. W poniedziałek tj.3 kwietnia odwiedzimy chorych .Próby liturgiczne  przed Triduum Paschalnym dla ministrantów: środa 17.00, czwartek 10.30, obecność obowiązkowa
 4. W liturgii 6 kwietnia przypada Wielki  Czwartek – pamiątka ustanowienia dwóch sakramentów: kapłaństwa i eucharystii. Nie będzie Mszy św. rano. Masza św. Wieczerzy Pańskiej sprawowana będzie o godz. 18,00.Po Mszy św. przeniesienie  Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 23,00.
 5.  Wielki Piątek – 7 kwietnia, to dzień śmierci Jezusa na krzyżu. W tym dniu kościół  nie sprawuje  mszy świętej. Obowiązuje post ścisły wszystkich  od 16 do 65 roku życia./jeden posiłek do syta bez mięsa/.Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 7,00 rano wg porządku : od godz. 7-8 ul. Słoneczna ,Turystyczna , Przedszkolaków  od 8-9 Strażacka, Kamieniarska,    od 9-10  Zielona i Wżarowa oraz dzieci z rodzicami klas IV-VII oraz Róża  św. Teresy od Dz.J od  10-11 Wspólna , Polna , Gorczańska , Podhalańska od 11-12 Pienińska , Stylchyn, Szkolna, oraz dzieci z rodzicami klas 0-III  i Róża św. Józefa. od 12 -13 Rozwojowa, Kluszkowianka , Karmelicka , od 13-14 Karpacka Borek, od 14-15 ul. Zdrojowa i Leśna oraz młodzież do bierzmowania. O godz. 15,oo rozpocznie się nowenna do Miłosierdzia Bożego  z koronka. Od 16-17 Kamieniarska ,  Przemysłowa,  Modrzewiowa, Róża MB Częstochowskiej o 17-18,00 Róża św. Rafała i MB Częstochowskiej. O godz. 17:30 Droga Krzyżowa, o 18:00 rozpocznie się liturgia W. Piątku z adoracja krzyża. Po Liturgii przeniesienie Najsw. Sakramentu do Grobu Pańskiego. , adoracja do godz. 23,00 .
 6. Wielka Sobota – 8 kwiecień , to dzień  spoczynku  Jezusa w grobie i oczekiwanie na Zmartwychwstanie. od godz.7 rano adoracja wg porządku jak wielki piątek przez cały dzień. O 15,00 nowenna do Miłosierdzia Bożego , Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19,00 na zewnątrz kościoła od poświęcenia ognia. Przynieśmy ze sobą świeczki. Również w tym dniu obowiązuje  post aż do wieczornej liturgii.  Święcenie pokarmów wielka sobotę od godz. 9,00-13,00 co 20 minut .W kaplicy o godz. 14,00 .
 7. Wielkanoc – 9 kwiecień, msza  Rezurekcyjna o godz. 6,00 rano Bedzie sprawowana w int dobroczyńców  i przyjaciół parafii i Klasztoru. Prosimy o przygotowanie  procesji. O godz. 15,00 kolejny dzień nowenny. Msze św.  wg porządku niedzielnego.
 8. Aby dobrze i owocnie przeżyć się   Święta Zmartwychwstania  zachęcamy do skorzystania  z sakramentu pokuty. Spowiedź  w naszym kościele: w poniedziałek , wtorek i w środę  rano od 6,30 – 8,00 i popołudniu od 17,00 – 19,30. Natomiast wielki czwartek , piątek i sobota od 7,00 – 11,00 i popołudniu od 15,00 do 18,00.
 9. W zakrystii są do nabycia jeszcze świece tzw paschaliki, które można wykorzystać w liturgii Wielkiej Soboty, zapalić przy śniadaniu  i wreszcie zapalić na grobie  jako symbol Zmartwychwstania. Baranków i już nie ma. Cena 10,00.U ministrantów do nabycia Dobre nowiny w całości poświecone pamięci sw. JP II cena 2 zl i dla dzieci Staś – 10 zl.
 10. Następna niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi świętej w dniach 10-17  czerwca br. Zapisy  do 20 kwietnia, Szczegółowe informacje i zapisy przyjmuje o. Robert te. 504 945 764. Ilość miejsc jest ograniczona.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Bochnak Halina , Elżbieta Siedlarczyk , Katarzyna Firek , Elżbieta Zelek. W kaplicy: Bednarczyk Urszula ,Słowakiewicz Zofia .  
 12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 13. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia. 
 14. Bożemu miłosierdziu polećmy  zmarłą parafiankę  śp. Michalinę Drozdek . Dobry Jezu  …..