Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 9 IV 2023 – Kluszkowce

 1. Dzisiaj na nowo rozbrzmiewają głosy zwiastujące radosną nowinę o zwycięstwie  Chrystusa nad śmiercią , szatanem i grzechem. Ci którzy ujrzeli Pana żyjącego poszli oznajmić to innym. Niech i nas ogarnie ta radosna nowina   do dawania świadectwa  że Chrystus Żyje i jest wśród nas. Tego Wam wszystkim życzymy w przeżywaniu świat Wielkanocnych.
 2. Składamy serdeczne podziękowania za udział w Triduum Paschalnym. Dziękujemy także tym którzy przyszli nam z pomocą w przygotowaniu kościoła na obchody tak ważnych dla nas Świat. Dziękujemy za składane ofiary na kwiaty podczas Gorzkich zali, służbie liturgicznej, scholi  za uświetnienie  liturgii , p. Organiście , strażakom OSP Kluszkowce. W intencji wszystkich parafian, dobroczyńców naszego kościoła i klasztoru oraz modlącym się w naszym kościele gościom została odprawiona dzisiejsza msza święta  rezurekcyjna.
 3. Z uroczystością Zmartwychwstania  Pańskiego związana jest oktawa tej uroczystości. Z tej racji w tym tygodniu  nie obowiązuje  w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4.  Jutro drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek. Porządek Mszy świętych  niedzielny. Tradycyjnie w tym dniu składane ofiary  przeznaczone są  na katolickie uczelnie w naszym kraju Uniwersytet JP II  w Krakowie i KUL w Lublinie.
 5. Zapraszamy na trwającą nowennę do Miłosierdzia Bożego. Dziś i jutro o godz. 15,00 w pozostałe dni przed mszą świętą wieczorem o godz. 18,45.
 6. Przyszła niedziela to Niedziela miłosierdzia Bożego. Po sumie wystawienie Najświętszego  Sakramentu. O godz. 15,oo przeżyjmy Godzinę Miłosierdzia rozważając teksty z dzienniczka, zakończona koronka. W tym dniu przynosimy do kościoła rodzinne skarbonki wielkopostne by w czasie ofiarowania po modlitwie wiernych złożyć je jako dar Serca dla potrzebujących.
 7. U ministrantów do nabycia nowy kwartalnik Głos karmelu cena  – 20 zl.
 8.  Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi świętej w dniach 10-17  czerwca br. Zapisy  do 20 kwietnia, Szczegółowe informacje i zapisy przyjmuje o. Robert te. 504 945 764. Ilość miejsc jest ograniczona.
 9. 3 czerwca odbędzie się kolejne spotkanie  młodych na polach lednickich, w miejscu chrztu Polski. Zapraszamy wszystkich młodych oraz tych, którzy czują się jeszcze młodo do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Zapisy do końca kwietnia w zakrystii.
 10. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Alina Łuczkowska .Katarzyna Leśnicka ,Magdalena Chryc , Ewelina Wojtaszek , Maria Szczepanik , Renata Chryc , Anna Plewa . W kaplicy: Bednarczyk Małgorzata ,Brzegowska Maria .  
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 12. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.