IV Niedziela Wielkiego Postu – 19 III 2023 – Kluszkowce

 1. Dzisiejsza już w IV niedziela Wielkiego Postu nazywa się w liturgii „Laetare”-  niedziela radości. Uświadamiamy sobie prawdę że Bóg jest miłosierny. Dziękujemy za ofiarę na potrzeby Parafii z ub.  niedzieli kwoty 4520 zł. Bóg zapłać.
 2. W tym tygodniu jutro w poniedziałek 20 marca , obchodzimy przeniesioną z  niedzieli 19 marca Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP . W sobotę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania NMP. Msze św. o 6,30 , 11,30 i 17,30. Przy wyjściu  z kościoła wyłożone są deklaracje  adopcji duchowej. Zachęcamy do modlitwy indywidualnej czy w rodzinie i wypełnieni takiej deklaracji i zwrot do kancelarii lub do zakrystii w dniu 25 marca . Taca w tym dniu przeznaczona jest na FOZ w diecezji.
 3. Jak co roku Caritas rozprowadza baranki  wielkanocne i świece  tzw paschaliki , cena 10,00. Świece można wykorzystać w liturgii Wielkiej Soboty, zapalić przy śniadaniu  i wreszcie zapalić na grobie  jako symbol Zmartwychwstania. Do nabycia w zakrystii lub w kancelarii.
 4. W okresie wielkiego postu zapraszamy dzieci w czwartek na drogę krzyżowa a w piątek dorosłych na godz. 17.00. W niedzielne popołudnie o godz.  16,30  nabożeństwo  Gorzkich Zali.
 5. W przyszłą niedzielę suma „Góralska”. Zapraszamy w strojach góralskich. Przypominamy o zmianie czasu z zimowego na letni ,który obowiązuję od przyszłego weekendu.
 6. Do związku  małżeńskiego przygotowują się: Klaudia Bałuk, panna z Kluszkowiec i   Andrzej  Wolski , kawaler z Mizernej, zapowiedź druga. Kto by znał przeszkody do tego związku w sumieniu jest zobowiązany zgłosić je w urzędzie parafialnym. 
 7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Bogumiła Plewa , Jaworska Katarzyna , Iwona Wolska, Chryc Anna. W kaplicy: Joanna Palica , Majdańska Janina .  
 8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 9. Bożemu miłosierdziu polećmy tragicznie zmarłego śp. Józefa Kubicza. Dobry Jezu  …..

Komunikaty :

 1. Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu, zaprasza  maturzystów i uczniów szkół średnich na dni otwarte uczelni które będą  23 marca br.
 2. Nadleśnictwo  Krościenko zwraca się z apelem o nie wypalanie suchych  traw na pastwiskach ,przydrożnych rowach, szlakach turystycznych. Praktyka wypalanie traw nie poprawia żyzności gleby ,może być tez cofnięta dopłata unijna a przede wszystkim jest wykroczeniem  karnym  za które grozi areszt  lub  grzywna .
 3. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.